Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać - Katarzyna Pietroń

siła głosu2.jpg
  • promocja
Dostępność: tak
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Wysyłamy tego samego dnia gdy kupisz do 11:30 sprawdź formy dostawy
Cena: 33,03 zł 42,90 zł 33.03
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 33,46 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawnictwo: Helion
Kod produktu: 9788328372092

Opis

Przez ucho do serca

Dlaczego pewnych ludzi słuchamy jak zaczarowani, a przy innych zasypiamy po pięciu minutach? Może ci pierwsi mówią mądrzej? Ciekawiej? A może: ładniej, płynniej, dynamiczniej? Tak, to właśnie to — po prostu mówią lepiej! Zdają sobie sprawę z tego, że głos, sposób jego modulacji, odpowiednie wznoszenie się i opadanie tonu to ich najsilniejsza broń osobista. Używają jej, by zjednać sobie ludzi. Myślisz, że umiejętność czarowania głosem opanowali ot tak, bez wysiłku? Mylisz się! Przemawianie to sztuka, którą należy stale doskonalić. Wbrew pozorom to dobra wiadomość, bo oznacza, że każdy (nawet najgorszy) mówca ma szansę na sukces na miarę Cycerona. Oczywiście pod warunkiem, że pozna i wdroży odpowiednie techniki działania.

Głos to główne narzędzie kreowania własnego wizerunku. Jest bowiem naturalnym przedłużeniem osoby, pozwala nam przejawiać prawdziwe emocje czy nastroje. Głos działa prawidłowo, jeżeli mu na to pozwolimy. Pracuje wtedy bez zarzutu. Jednak kiedy w pewien sposób odseparujemy go od ciała i naszych odczuć, zareaguje na to bardzo wyraźnie w postaci fizycznych dolegliwości. W związku z tym emisja głosu to cały zestrój zjawisk wymagających świadomego treningu i szkolenia...


Recenzje:

"SIŁA GŁOSU. JAK MÓWIĆ, BY LUDZIE CHCIELI SŁUCHAĆ " to poradnik w miękkiej oprawie liczący 232 strony, nie jest to jednak dużo, zważywszy, że publikacja jest formatu troszkę mniejszego niż A3. Co znajdziemy w powyższej publikacji? Czy warto ją przeczytać? Tego dowiecie się z dalszej części postu.

Patrząc na tytuł, zdawać by się mogło, że to poradnik o tym, jak zwracać się do kogoś, by ten ktoś wykonywał nasze polecenia. Każdy kto tak pomyślał ( ze mną w roli głównej) myli się. Jest to poradnik o tym jak mówić, jakiego tonu używać, jak ćwiczyć nasz głos, żeby słuchano naszego głosu, a tym samym nas, z przyjemnością i zaciekawieniem. Książka skierowana jest głównie dla osób "pracujących" głosem, czyli muzyków, aktorów, osób występujących publicznie, sprzedawców itp. według mnie, jednak nie do końca tylko do tej grupy osób. To, co znajdziemy w publikacji przyda się każdemu z nas.

Książka dzieli się na rozdziały. Wymienię tu tylko kilka z nich, bo jest ich sporo, a nie jest moim zamiarem streszczać książki, tylko napisać co o niej sądzę. Mamy więc rozdziały takie, jak: O TECHNIKACH EMISJI GŁOSU, GŁOS POD WPŁYWEM STRESU, ĆWICZENIA I PORADY, SIŁA GŁOSU itd. Wszystko napisane jest przystępnym językiem, najważniejsze rzeczy są "wytłuszczone", zadbano też o przejrzystość tekstu. Znajdziemy też mnóstwo odnośników do innych poradników. Co najbardziej mi się spodobało? Ćwiczenia mowy i nie do końca tutaj przez wzgląd na samą siebie, bo z dykcją nie mam problemów, ale na synka, bo ćwiczenia te polegają na artykułowaniu wierszyków naszych, polskich poetów. Mówimy szybko, wolno, głośno, cicho, dzielimy oddechy i wiele, wiele innych. Moje dziecko jak na trzylatka przystało, mówi jeszcze niewyraźnie, a tutaj powtarzając za mną, ćwiczymy jego dykcję jednocześnie się bawiąc. Są też ćwiczenia logopedyczne takie, jak powtarzanie ra, re, ri, ro, ru albo sza, sze, szi, szo, szu. Nauczymy się też jak prawidłowo oddychać przeponą i dzięki temu nie obciążać krtani, dowiemy się kiedy mówić wyższym tonem, kiedy zrobić pauzę, jak stopniować nasz głos. Jest tu szereg na prawdę przydatnych wskazówek. Wiadomo, że nasz głos jest zaraz obok komunikacji niewerbalnej (gesty, ruchy) ważnym środkiem przekazu i tutaj autorka rozebrała go na części pierwsze. Nigdy nie byłam zwolennikiem czytania poradników, bo uważałam, że nie da się zamknąć wszystkiego w jednej książce. Teraz uważam, że czasem warto po taką publikację sięgnąć, chociażby po to, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Poradniki nie są moją ulubioną literaturą, bo należę do osób, które wolą do wszystkiego dochodzić samemu, metodami prób i błędów, ale czasem zdarzy mi się z nich korzystać, kiedy potrzebuję potwierdzenia moich spostrzeżeń. Tutaj dowiedziałam się jednak więcej niż sama mogłabym wymyślić. Po za tym wiadomo - co fachowiec to fachowiec, a autorka widać, że zna się na tym o czym pisze, bardzo dobrze.

Podsumowując - publikacja w 100% jest przydatna dla tak popularnych teraz sprzedawców, telemarketerów, aktorów i... matek. Posiadać umiejętność przekazywania naszych myśli i słów odpowiednią modulacją głosu i do tego umieć mówić tak, że z ciekawości wszyscy milkną, to jest coś. W najbliższym czasie nowo nabyte umiejętności zamierzam przetestować na mężu, który nigdy mnie nie słucha i na dzieciach, zwłaszcza na nich.

http://czasemtakjestczasemtakjest.blogspot.com/ (2016-08-22)


Każdy z nas na pewno niejednokrotnie zastanawiał się, dlaczego niektórych ludzi mamy ochotę słuchać, a niektórych zupełnie nie. Czy ma na to wpływ jedynie treść jaką wypowiadamy, a może także coś innego? Co sprawia, że głos jest tak ważnym narzędziem za pośrednictwem którego możemy dotrzeć do drugiego człowieka? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań znajdziemy w książce Katarzyny Pietroń „Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać”.

Mówiąc szczerze, ze zniecierpliwieniem czekałam na tę książkę, ponieważ sama uczę się prawidłowej emisji głosu w śpiewaniu, więc oczekiwałam odnalezienia w niej wskazówek dla siebie samej. I muszę przyznać, że się nie zawiodłam!

Już na samym początku, bardzo spodobało mi się, że książka jest napisana przez niezwykle kompetentną w tym temacie osobę. Katarzyna Pietroń jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracuje m.in. jako trenerka głosu. Założyła i prowadzi studio Mowy i Dźwięku. Tym samym, wskazówki i ćwiczenia zawarte w książce, oparte są na wieloletnim doświadczeniu i praktyce.

We wstępie autorka zaznacza, że książkę adresuje szczególnie do osób, których głos jest narzędziem codziennej pracy i które chcą poprawić jakość swojej mowy. Po przeczytaniu myślę, że pozycja ta jest dla każdego, kto jest zainteresowany tym tematem, ponieważ jest ona napisana w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Szczególnie polecam ją także osobom takim jak ja, czyli dla których śpiewanie czy praca z głosem jest po prostu hobby. Bardzo dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć i nauczyć, a tym samym wprowadzić w życie.

Książka składa się z kilku rozdziałów, w których znajdziemy zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Dowiemy się m.in. czym jest dykcja, modulacja głosu, retoryka. Co jesteśmy się w stanie nauczyć, a co jest naszą wrodzoną zdolnością. Bardzo miłym zaskoczeniem dla mnie było, gdy przeczytałam, że:

„osoby mówiące niższym głosem wydają się bardziej wiarygodne i przekonujące”.

Sama posiadam niższą barwę głosu, więc jest to dla mnie bardzo korzystna informacja. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż:

„różnica pomiędzy wysokością głosu kobiety i wysokością głosu dziecka jest niewielka, co sprawia, że kobieta podwyższa głos, aby skuteczniej porozumiewać się z dziećmi często w ich gwarze i hałasie”.

A czy któraś z Pań wiedziała, że występuje u nas tzw. odruch audio-fonacyjny, a mianowicie dopasowanie wysokości tonu i brzmienia głosu do rozmówcy czy hałasu otoczenia. Takiego zjawiska u mężczyzn nie uświadczymy. Te i wiele innych ciekawostek pani Katarzyna ujęła w książce, co czyni ją jeszcze bardziej przystępną, gdyż odnosi się do sytuacji z życia codziennego.

W części teoretycznej książki znajdziemy szerokie spektrum informacji, powiązanych z procesem powstawania mowy. Dowiemy się o anatomicznej budowie aparatu głosowego i co wpływa na to, że mówimy. Jaki udział ma sposób naszego oddychania i co to są rezonatory, czyli naturalne wzmacniacze dźwięku? Znajdziemy również informacje o tym, jaki wpływ na nasz głos mają nawyki żywieniowe czy problemy zdrowotne. Zaznaczę, że jeden z rozdziałów książki jest poświęcony temu, jak radzić sobie z głosem podczas stresu i jaki wpływ na nasz sposób mówienia ma właśnie trema. Chyba każdy z nas, ma w życiu doświadczenie mówienia czegoś w obecności publiki i wie jak jest to trudne. Pani Katarzyna tłumaczy i proponuje sposoby jak zredukować wpływ stresu na głos. Myślę, że zdecydowanie się to nam przyda, prawda?

"Gdy przeżywamy stres, najważniejszym elementem mającym wpływ na głos jest oddech. Musimy nauczyć się go kontrolować, uspokajać, aby odzyskać pełnię panowania nad głosem”.

Bardzo podoba mi się, że autorka również dużą część swojej książki poświęciła właśnie na konkretne ćwiczenia z głosem. Znajdziemy przykłady ćwiczeń fonacyjnych, aktywizujących nasz aparat artykulacyjny. Jak pracować nad wymawianiem trudnych wyrazów i zdań oraz bardzo ważne ćwiczenia do pracy nad dykcją i tempem mówienia.

„Wiele błędów mowy powstaje w wyniku zbyt szybkiego mówienia. Nadmierne tempo pozbawia mowę modulacji, zróżnicowania intonacyjnego, redukuje akcenty, sprawia, że staje się ona bełkotliwa, jednolita i przewidywalna.”

W tym miejscu zaznaczę, iż do książki dołączona jest płyta CD, która zawiera również kilkanaście różnych ćwiczeń. Pani Katarzyna przekazuje słuchaczowi jak ćwiczenie będzie wyglądać, a następnie mamy pozostawiony czas na powtarzanie zadania.

Ostatnią część książki stanowi aneks. Przedstawia on zdanie ekspertów poruszające kwestię poprawności współczesnej wymowy polskiej oraz retoryki jako sztuki pięknego wysławiania.Warto dodać, że na końcu znajdziemy słowniczek pojęć, użytych w książce. Tym samym, jeśli coś jest dla nas niejasne, niezrozumiałe, łatwo możemy odnaleźć przystępną definicję.

Czy polecam przeczytać tę książkę? Oczywiście, że tak! Jest to profesjonalne kompendium dla każdego, kto chce pracować nad jakością i sposobem mówienia. W rozdziale „Ćwiczenia i porady” przy temacie – Problemy z głosem- znajdziemy ankietę, która w łatwy sposób pomoże w obserwacji i ustaleniu możliwości naszego głosu. Pamiętam swoje pierwsze zajęcia z emisji głosu, kiedy to nasza nauczycielka rozdała nam właśnie tę samą ankietę.

Drodzy czytelnicy, jeżeli chcecie mówić tak, aby ludzie chcieli Was słuchać… koniecznie przeczytajcie książkę Katarzyny Pietroń. Rozpocznijcie przygodę ze swoim głosem!

moznaprzeczytac.pl (2016-08-11)


Mowa jest dla człowieka najprostszym sposobem komunikowania się. Najbardziej bezpośrednim. Za jej pomocą porozumiewamy się jeszcze zanim nabędziemy umiejętność pisania. Nie wymaga też udziału specjalnych nośników, więc możemy się nią posługiwać gdziekolwiek się znajdziemy, nie mając pod ręką żadnych narzędzi. Moglibyśmy sądzić, że tak podstawowa zdolność, wykształcona już na początku naszego życia, osiąga mistrzowski poziom z biegiem lat. Cóż… osiąga, ale tylko wtedy, kiedy nad nią pracujemy.

Nie da się przecenić wartości prawidłowej komunikacji. Od umiejętności sprawnego posługiwania się językiem zależy, w jakim stopniu zostaniemy zrozumiani i sami przetworzymy uzyskane od innych informacje. Zależy nam przecież na wyrażeniu poglądów, odczuć i poleceń tak, by zostały właściwie odebrane.

Nie tylko słowa, ale też sposób ich wypowiadania jest istotny. Cała otoczka, na którą składa się mimika, gestykulacja, ton głosu, jego natężenie, ekspresja wypowiedzi, poprawność językowa, odpowiednie dostosowanie formy do treści, odbiorcy i okoliczności.

Na jakość przekazu składa się wiele czynników. Nie zawsze się nad tym zastawiamy i często nie zdajemy sobie sprawy z ich przełożenia na reakcje, jakie wzbudza w otoczeniu nasza osoba. Możemy jednak skutecznie na nie wpływać i tu z pomocą przychodzą specjaliści od komunikacji, wizerunku, emisji głosu, retoryki. Książka Katarzyny Pietroń, zatytułowana „Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać”, uświadamia nas w tym zakresie, fachowo omawia wszystkie aspekty budowania wypowiedzi i uczy sztuki wymowy.

Z książki dowiemy się między innymi czym jest intonacja, modulacja i szereg innych atrybutów mowy, jak posługiwać się mikrofonem, przygotować do wystąpień, zredukować stres, zadbać o prezencję, prawidłowo oddychać, pracować nad dykcją, akcentować sylaby i wyrazy, a nawet w jaki sposób stan zdrowia i nawyki żywieniowe wpływają na aparat mowy. Jej autorka, Katarzyna Pietroń, ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie ze specjalizacją dyrygentury chóralnej. Jest instruktorką emisji głosu, założycielką Studia Mowy i Dźwięku, prowadzi też szkolenia na temat wystąpień publicznych. W powstaniu książki mają swój udział także ekspertki od logopedii, kultury i techniki mowy oraz poprawnej polszczyzny.

To, co zwraca uwagę podczas czytania, to profesjonalizm i kompleksowość w podejściu do tematu, skupienie na zagadnieniach bez żadnych dywagacji. Można śmiało powiedzieć, że książka traktująca o sztuce skutecznego przekazu napisana jest i wydana w sposób dokładnie odzwierciedlający zasady obowiązujące w prawidłowo przebiegającym procesie komunikacji, do którego się odnosi. Zaletą jest duża i czytelna, atrakcyjna graficznie czcionka oraz uporządkowana treść, podział na rozdziały i podrozdziały uwzględniający taką kolejność poruszania zagadnień, aby czytelnik z łatwością pozyskiwał wiedzę. Na dużą pochwałę zasługuje precyzja opisów, przystępne definiowanie pojęć, krótki wstęp i obszerna część zawierająca praktyczne ćwiczenia oraz załączona płyta CD zawierająca 23 ćwiczenia głosowe.

Mimo iż efektywność komunikacji zależy od obu stron, to na autorze komunikatu ciąży obowiązek wyartykułowania go w sposób zrozumiały, interesujący, poprawny i ułatwiający słuchaczowi odbiór. Korzystając z porad zawartych w książce „Siła głosu” można doskonalić zarówno budowanie wypowiedzi pod względem gramatycznym i stylistycznym, jak i sposób prezentowania ich tak, aby przyciągać uwagę, wzbudzać emocje, przekazywać istotne treści w łatwy do zapamiętania sposób lub osiągnąć inne założone cele.

Możemy mówić lepiej, wyraźniej, bardziej elokwentnie. Możemy pokonać tremę, przykuwać uwagę podczas wystąpień, stać się bardziej wiarygodnymi podczas prywatnych rozmów.

O tym jak ważna jest dla nas mowa, może świadczyć zwykła obserwacja etapów rozwojowych człowieka. Z wszystkich umiejętności komunikacyjnych jakie zdobywa dziecko, na żadną nie czekamy tak bardzo, jak właśnie na pierwsze wypowiedziane słowo. Warto rozwijać i doskonalić tę szczególną umiejętność.

urodaizdrowie.pl (2016-05-24)


Zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że jednych osób słuchamy jak zaczarowani, a głos innych osób wywołuje u nas znużenie i senność? Nie zawsze jest to kwestia tego, że mówią ciekawie lub mądrze. Po prostu niektórzy mówią dynamiczniej, płynniej, ładniej. Po prostu mówią lepiej.

Nasz głos to najsilniejsza broń, wiele osób, np. politycy, używa go by zjednać sobie ludzi. Odpowiednia modulacja, ton głosu to coś, co dzięki pracy można opanować do perfekcji i spowodować, że inni będą nas pozytywnie odbierali. Wystarczy zastosować odpowiednie techniki. Właśnie te techniki, zdradza nam w swojej książce Katarzyna Pietroń, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, trener głosu. Poradnik jest zbiorem wskazówek, dzięki którym nasz głos będzie silniejszy, bardziej przekonujący, będzie wyrażał pewność siebie mówcy. Książka skierowana jest do osób pracujących głosem, czyli nauczycieli, wykładowców akademickich, dziennikarzy, aktorów, osób zajmujących się marketingiem, zarządzaniem czy występujących publicznie.

Na początek oczywiście nieco teorii. W końcu bez teoretycznych podstaw nic nie osiągniemy. Katarzyna Pietroń przedstawia szczegółowo zagadnienia związane z dykcją i artykulacją głosek, bardzo ważną dla osób pracujących głosem – higieną głosu, wpływem stresu na nasz
głos, radzeniu sobie z tremą czy wykorzystaniu umiejętności aktorskich.

Drugą część książki stanowią ćwiczenia. Znajdziecie tu ćwiczenia uczące prawidłowego wymawiania trudnych sylab, wyrazów i zdań, trudne wierszyki i rymowanki, ćwiczenia na rozgrzanie głosu, wprawki czy afirmacje. Część ta również zawiera obszerny spis najczęstszych problemów z głosem oraz wyjaśnienie, jaka jest ich przyczyna. Autorka umieściła tam również spis chorób i dolegliwości związanych z aparatem mowy, które mogą wpływać na emisję naszego głosu.

Na zakończenie autorka umieściła w poradniku kilka przydatnych słów od ekspertów – logopedów, językoznawców, specjalistów od techniki mowy.

„Siła głosu” to znakomity poradnik dla osób, które na co dzień pracują głosem. Zarówno tych, którzy temat pracy nad głosem już znają, jak i osób początkujących Każdy, przy odrobinie wysiłku, może ułatwić sobie codzienną pracę i nauczyć się technik, które pomogą mu być chętniej słuchanym lub docierać do szerszej grupy odbiorców.

Wszelkie treści, szczególnie ćwiczenia są podane bardzo przejrzyście, zrozumiale, nie ma tu niepotrzebnego chaosu informacyjnego, który utrudniłby odbiór treści. Jest to ogromny plus tego poradnika. Dodatkowym jego atutem jest płyta CD zawierająca ćwiczenia. Dzięki niej będziemy pewni, czy prawidłowo je zrozumieliśmy i wykonujemy.

Poradnik „Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać” będzie znakomitym początkiem do pracy nad własnym głosem, a regularne ćwiczenia pozwolą każdemu odnieść sukces w tej dziedzinie.

Kulturantki.pl (2016-04-12)


Głos ma wielką siłę. Nie tylko podczas oficjalnych sytuacji. Umiejętne wykorzystywanie go, przyda nam się w życiu codziennym. W dzisiejszych czasach każdy z nas może stać się mówcą na miarę Cycerona.

Na rynku dostępnych jest wiele kursów i książek na ten temat. Mając już doświadczenie w pracy nad emisją głosu, dostałam do recenzji książkęKatarzyny Pietroń „Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać”. Najpierw szybko ją przejrzałam, żeby zapoznać się ze strukturą. Podzielona jest na 6 rozdziałów, a te na podrozdziały. Każdy z nich autorka poświęciła ważnym zagadnieniom związanym z używaniem głosu od tworzenia wizerunku, przez dykcję, po emocje. Wiedza teoretyczna została wzbogacona o liczne ćwiczenia. Do książki dołączona jest płyta, na której również znajdziemy ćwiczenia.

„Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać” to lektura zarówno dla osób początkujących, jak i ludzi znających już temat pracy nad głosem. Najbardziej spodobała mi się w niej mnogość ćwiczeń i porad. Znalazłam wiele cennych wskazówek, o których wcześniej nie słyszałam. Trzeba będzie poświęcić dużo czasu, żeby wykonać wszystkie i wybrać ulubione, ale nie mogę się już doczekać, aż zakończę ten proces. Inną kwestią, za którą daję ogromny plus jest klarowność, bo przecież przejrzysta teoria i jasne, zrozumiałe ćwiczenia to podstawa przy tego typu książce.

Jestem przekonana, że regularna praca ze wskazówkami Katarzyny Pietroń, trenerki głosu i założycielki Studia Mowy i Dźwięku, przyniesie bardzo pozytywne rezultaty.

dlaLejdis.pl (2016-04-06)

 


Spis treści

Wstęp (9)

Rozdział 1. Wykorzystywanie głosu w tworzeniu wizerunku (11)

Związek mowy i muzyki (13)
Dykcja i modulacja głosu (14)
Ekspresja wypowiedzi (16)
Radzenie sobie z tremą (18)
Rozdział 2. O technikach emisji głosu (23)

Rozgrzewka (23)
Oddech (24)
Aparat fonacyjny (32)
Rodzaje inicjowania dźwięku (33)
Aparat artykulacyjny (38)
Rozdział 3. Dykcja i kultura żywego słowa (49)

Oddychanie (49)
Tempo mowy a poprawność dykcji (51)
Artykulacja głosek (53)
Zniekształcenia brzmienia głosek (62)
Rozdział 4. Głos, emocje i charyzma (71)

Wysokość głosu (71)
Modulacja (72)
Praca z mikrofonem (73)
Rezonatory (74)
Inteligencja emocjonalna (77)
Umiejętności aktorskie (80)
Mówca skuteczny to mówca charyzmatyczny. Wybrane koncepcje i techniki (83)
Rozdział 5. Głos pod wpływem stresu (91)

Przykłady wadliwej postawy i jej wpływ na jakość pracy głosem (92)
Sposoby redukowania wpływu stresu na głos (93)
Technika Alexandra (95)
Metoda Schultza (103)
Ćwiczenia (104)
Rozdział 6. Ćwiczenia i porady (107)

Wymawianie trudnych sylab, wyrazów i zdań (108)
Trudne wierszyki i rymowanki (117)
Rozgrzewka głosu (138)
Wprawki (142)
Afirmacje (145)
Problemy z głosem (151)
Świadome słuchanie siebie i innych (157)
Głos a płeć (159)
Nawyki żywieniowe (160)
Problemy zdrowotne (162)
Inne problemy związane z emisją głosu (165)
Aneks. Zdaniem ekspertów (169)

Małgorzata Krupińska, Dbajmy o poprawność współczesnej wymowy polskiej - apel logopedy (169)
Grażyna Matyszkiewicz, Wybrane problemy wymowy polskiej (179)
Halina Zgółkowa, Dlaczego retoryka? (196)
Słowniczek pojęć (213)

Zakończenie (219)

O autorce (227)

Dane techniczne

Okładka miękka
Autor Katarzyna Pietroń
Tytuł Siła głosu
Podtytuł Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać
Rok wydania 2020
Wydanie 2
Wysokość 21
Szerokość 14
Liczba stron 240

Koszty dostawy Wysyłamy tego samego dnia gdy kupisz do 11:30

Kraj wysyłki:

Opinie o książce (1)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

29 czerwca 2021

Książka, którą bardzo szybko połknąłem. W zasadzie jest dość prosta i przystępnie napisana. Przepełniona ćwiczeniami, radami i wskazówkami o tym jak to robić, aby trenować swój głos i umiejętności do wystąpień publicznych. Głos to ciekawe narzędzie do kreowania własnego wizerunku. Dzięki tej książce nauczysz się mówić lepiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl