Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Książę - Niccolo Machiavelli

książę - machiavelli.jpeg
  • promocja
Dostępność: tak
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Wysyłamy tego samego dnia gdy kupisz do 11:30 sprawdź formy dostawy
Cena: 23,02 zł 29,90 zł 23.02
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 23,32 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.75
Wydawnictwo: Helion
Kod produktu: 9788328382923

Opis

Ponadczasowe dzieło traktujące o władzy, strategii i podstępie

„Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać”.

Niccolo Machiavelli napisał słynnego Księcia prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii. Celność nieprzebrzmiałych spostrzeżeń, ich przenikliwość i złożoność sprawiły, że trzymacie Państwo teraz w swoich rękach jedną z najważniejszych książek wszech czasów. Koronną pozycję w dziejach filozofii społecznej, a zarazem wciąż aktualną lekcję, która kształtuje myślenie liderów na całym świecie.

„Chcę iść do piekła, nie do nieba. W piekle będę miał towarzystwo papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie”.

Słowa Machiavellego wykraczają dalece poza jego epokę i ramy geograficzne. Manipulacje, okrucieństwo, podstęp, okraszone inteligencją i precyzyjnie dopracowaną taktyką… Kto odważy się sięgnąć po tę lekturę, przekona się lub utwierdzi, że opisane metody są praktykowane także dzisiaj — i to z wielkim oddaniem. Bo czy kiedykolwiek przestało być aktualne zdanie: „Politykowi nie wolno być niewolnikiem własnych słów”?

Tytułowy Książę to współczesny szef, boss, prezes, po prostu — Pierwszy. Człowiek trzeźwo i logicznie myślący, obdarzonym domieszką demonizmu, stawiający cel zawsze wyżej niż środki, używający medialnych sztyletów i zatrutych pomówień. Skuteczne sposoby w polityce, biznesie, życiu nie zmieniły się aż tak bardzo.

„Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich, nie będą już w stanie”.

Niccolo di Bernardo dei Machiavelli (ur. 3 maja 1469 roku we Florencji, zm. 21 czerwca 1527 roku tamże) — prawnik, filozof, pisarz społeczny i polityczny, historyk i dyplomata, jedna z czołowych postaci włoskiego Odrodzenia. Twórca doktryny politycznej zwanej makiawelizmem. Nazwany przez Leo Straussa „odkrywcą znacznie większym od samego Krzysztofa Kolumba”. Autor poematów, nowel i komedii obyczajowych: Mandragora (1513), Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Tytusa Liwiusza (1512 – 1517), O sztuce wojennej (1521), Historie florenckie (1521 – 1525) oraz traktatu na temat sprawowania władzy Książę. W roku 1559 jego pisma znalazły się na kościelnym indeksie ksiąg zakazanych.


Recenzje:

Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać.

Niccolo Machiavelli napisał słynnego "Księcia" prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii. Celność nieprzebrzmiałych spostrzeżeń, ich przenikliwość i złożoność sprawiły, że trzymacie Państwo teraz w swoich rękach jedną z najważniejszych książek wszech czasów. Koronną pozycję w dziejach filozofii społecznej, a zarazem wciąż aktualną lekcję, która kształtuje myślenie liderów na całym świecie.

Politykowi nie wolno być niewolnikiem własnych słów

Tytułowy Książę to współczesny szef, boss, prezes, po prostu - Pierwszy. Człowiek trzeźwo i logicznie myślący, obdarzonym domieszką demonizmu, stawiający cel zawsze wyżej niż środki, używający medialnych sztyletów i zatrutych pomówień. Skuteczne sposoby w polityce, biznesie, życiu nie zmieniły się aż tak bardzo.

Lubimy Czytać (2017-01-30)


Na przełomie 15 i 16 wieku wiele się działo we Florencji. Ród Medyceuszy musiał ją opuścić gdy nastąpiła rewolucja pod kierownictwem kaznodziei o nazwisku Savonarola. Mimo, że ten został później spalony na stosie w mieście dalej rządziła republika, a jednym z jej polityków był Niccolo Machiavelli. Zajmował się tworzeniem armii. Był także dyplomatą. W 1512 roku republika upadła, a do władzy powrócili Medyceusze. Nic dziwnego, że Machiavelli stracił swoją pozycję. Właśnie w tym okresie (1513) napisał Księcia. Miało to być swego rodzaju CV dla rodu Medyceuszów. Pracy nie dostał, ale pośmiertnie wydana książka (wcześniej kopię dostał chyba tylko Wawrzyniec - Lorenzo de' Medici) sprawiła, że stał się znany, ale raczej w negatywnym sensie tego słowa.

W ostatnim podkaście jest audio-recenzja tego audiobooka. Oprócz mojej opinii można w tej audycji posłuchać kilku fragmentów audiobooka. Można to zrobić przy pomocy odtwarzacza (z lewej). Można również wejść na stronę podkastu: ksiazki.podbean.com.

Wracając do autora od jego nazwiska powstało też określenie: machiaweliczny, które definiuje się jako: moralnie dwuznaczny, nacechowany hipokryzją; podstępny, obłudny. Wysłuchałem kiedyś zbioru wykładów o Machiavellim. Okazało się, że był demokratą, "Księcia" napisał wyłącznie po to aby wkupić się w łaski Medyceuszy.

"Książę" jest poradnikiem dla władców, tyranów, ale jego wskazówki mogą też posłużyć współczesnym dyrektorom korporacji. Jedni nazwą podane tutaj porady bezwzględnymi. Inni powiedzą, że to po prostu realizm polityczny, coś co później nazwano z niemiecka: "realpolitik".
Oficjalnie oczywiście wszyscy potępiają porady z "Księcia", ale mimo tego postępowanie wielu polityków można by chyba określić słowem "machiaweliczne". Jest to jedna z tych, książek, których nie wypada nie znać. Autor był także historykiem, tak więc podając swoje porady odwołuje się do sobie współczesnej historii państw włoskich oraz do historii starożytnej. Dzięki temu książka jest naprawdę ciekawa. A ponieważ audiobook to zaledwie niecałe cztery godziny można jej bez problemu wysłuchać za jednym posiedzeniem.

http://ksiazki.audio (2016-07-05)


Kolejne wznowienie prawdopodobnie najbardziej znanej książki w dziedzinie zarządzania. Choć z dzisiejszej perspektywy wiele zawartych w niej rad „może” wydać się nieco przestarzałych czy też niehumanitarnych, to co najmniej tyle samo zawartych w niej spostrzeżeń na temat ludzkiej natury oraz mechanizmów władzy ma walor ponadczasowości. Tym nieco bardziej realistycznie (czy też pesymistycznie) nastawionym do świata czytelnikom da zapewne wytchnienie w czasach poprawności politycznej.

Magazyn Think Tank (2016-06-30)


Czy jest ktoś, kto nie słyszał o słynnym Księciu autorstwa Niccolo Machiavellego? Jeśli tak, to powinien natychmiast nadrobić zaległości.To książka, którą czytało i zachwycało się wielu nowożytnych władców i która wydaje się być wręcz ponadczasowa.

Żyjący na przełomie XV i XVI wieku prawnik, filozof i pisarz rodem z Włoch zachwycił sobie współczesnych traktatem o sprawowaniu władzy wydanym w 1532 roku. Il principe poruszał niezmiernie ważną ówcześnie kwestię, a mianowicie, jaki powinien być prawdziwy, idealny książę. Czy powinien być wojownikiem, czy chować się za plecami innych? O czyją sympatię i uwagę powinien zabiegać? Czy twierdze są mu do czegokolwiek potrzebne? I najważniejsze: czy jest lepiej, gdy książę jest kochany przez swój lud, czy gdy lud się go obawia? Te pytania zadawało sobie wielu królów i władców, a Machiavelli dostarczył im konkretną odpowiedź.

Z poglądami Machiavellego można się zgadzać lub też nie, nie można mu jednak odmówić daru przekonywania. W swoim traktacie używał konkretnych argumentów i opierał się na przykładach z przeszłości. Wracał do historii Cezara czy Aleksandra Wielkiego stawiając ich za figury, z których powinno się czerpać inspirację lub też uczyć się na ich błędach. W swoim dziele wielokrotnie opierał się także na żyjących w jego czasach książętach włoskich, a jednym z jego wzorów był m.in. papież - wojownik, czyli Aleksander VI, który nie bał się nikogo i niczego. Cały traktat w dużej mierze był inspirowany z pewnością postacią syna owego papieża, Cezara Borgii, którego lud nazywał księciem Valentino. Cezarowi z pewnością nie można było odmówić odwagi i wojowniczości, historycy uważają dziś, że to właśnie jemu dedykowany był Książę.

Il principe wydawany był wielokrotnie na całym świecie, ponieważ wartości w nim przekazywane są ponadczasowe i z łatwością można je stosować do współczesnych głów państw, oczywiście z lekkim przymrużeniem oka, bo czasy i pewne metody się zmieniają. Pewne kwestie pozostają jednak niezmienne. Wydanie, które otrzymaliśmy do recenzji jest naprawdę pięknie przygotowane. Ta niezbyt obszerna książeczka doczekała się twardej oprawy z wszytą zakładką w formie wstążki, którą nieczęsto spotyka się w nowych publikacjach. Do tego mamy tu także przedmowę tłumacza, który wprowadza nas w czasy Machiavellego i tłumaczy, jak ważną lekturą, nawet dziś, jest Książę, a także jak wielkim wyzwaniem było podjęcie się tłumaczenia tej książki.

Plus/Minus: Na plus: + sztandarowa pozycja + przypisy od tłumacza + piękne wydanie + twarda oprawa + wszyta zakładka Na minus: - brak

historia.org.pl (2016-03-31)


Kiedy pierwszy raz spojrzałem na tytuł miałem wrażenie, że będzie to długa rozprawka Niccolo Machiavelliego. Po paru stronach stwierdziłem, że treść jaka tam jest odnosi się do wydarzeń, które odbyły się przed XIV wiekiem. Czytając następne strony dowiedziałem się o księciach, królach jak podbijali i rządzili w Europie. Spory zastrzyk szczegółowej wiedzy historycznej, lecz także wiedzy na temat władzy: - jeśli jesteś pragmatykiem i w dziedzinie zarządzania sobą/ludźmi/firmą, książka jest dla Ciebie. - jeśli jesteś osobą, która musi podejmować bardzo trudne decyzje, książka jest dla Ciebie. - jeśli jesteś liderem grupy i kreujesz kierunek oraz wizję, książka jest dla Ciebie. Dlaczego? Mogę stwierdzić, że narzędzia oraz techniki, które były wykorzystywane w tamtych czasach nie są niczym innym jak tylko narzędziami. Czasy się zmieniły, lecz ludzie oraz chęć władzy pozostała identyczna. Jeśli chcesz mieć techniki oraz treściwy wstęp do tego jak podejmować strategiczne decyzje zapraszam do lektury. Będziesz wracał do niej nie raz! POLECAM!!!

sfbcc.org.pl (2011-01-05)


Opinie czytelników:

Znakomita książka. Opinie niektórych osób, przypisujące jej krzewienie niemoralnosci, bezwzględnej walki o władzę, okrucieństwa, niemoralne ściśle są w niczym nie usprawiedliwione. Opinie części tak zwanych specjalistów to brednie pochodzące z ich głów. Jedno z najwybitniejszych dzieł wprowadzających w świat polityki. Według mnie nawet zachęcające do studium geopolityki, chociaż wtedy tej nauki nie było. Ja za każdą lekturą odkrywam coś nowego i wcale nie kusi mnie do dążenia do władzy po trupach oponentów. Dzięki niej odkryłem politykę, geografię polityczną i geopolitykę.

Anonim

 

Dane techniczne

Okładka twarda
Autor Niccolo Machiavelli
Tytuł Książę
Tytuł oryginalny The Prince
Tłumaczenie Zdzisław Płoski (z przekładu W.K. Marriotta)
Format 122x194
Liczba stron 136
Format zapisu audio 8

Koszty dostawy Wysyłamy tego samego dnia gdy kupisz do 11:30

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o książce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl