
Wydawnictwo
Okładka
Dostępność
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Książki politologiczne
Szukasz książek o polityce w Polsce, polityce zagranicznej, pieniężnej, wspólnej polityce handlowej Unii Europejskiej? Terminy takie jak konstytucja, władza centralna, regionalna i lokalna, teoria polityczna czy prawo międzynarodowe niby nie są Ci obce, ale chciałbyś wiedzieć więcej? Ogromny zasób wiedzy m.in. o zasadzie działania państwa, dawnej i współczesnej polityce (zarówno polskiej, jak i zagranicznej) znajdziesz w asortymencie naszej księgarni.
Najlepsze książki o polityce
Oferujemy mnóstwo tytułów traktujących o szeroko pojętej polityce, wadach i zaletach różnych ustrojów politycznych, filozofii sprawowania władzy, etc., więc na pewno odnajdziesz u nas coś odpowiedniego dla siebie!
Oto nasz wybór (a raczej mały jego ułamek) książek o polityce:
1️⃣ Państwo - Frédéric Bastiat
2️⃣ Bieda, bogactwo i polityka... - Thomas Sowell
3️⃣ Co widać i czego nie widać - Frédéric Bastiat
Ekonomia dla każdego - Thomas Sowell

Z dumą publikujemy nowe, poszerzone wydanie klasycznej pozycji Ekonomia dla każdego, autorstwa niezastąpionego Thomasa Sowella. Proszę zwrócić uwagę, że wydana przez Fijorr Publishing pierwsza edycja tej książki, która spotkała się z bardzo entuzjastycznymi opiniami, miała około 400 stron formatu A5. Proponowane tutaj wydanie piąte, to 630 stron formatu B5. Jeśli ktoś ma zamiar przeczytać tylko jedną książkę o ekonomii, powinna to być właśnie Ekonomia dla każdego. Przy czym sposób, w jaki Thomas Sowell o ekonomii pisze, zagwarantuje, że na jednej książce się nie skończy.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Ekonomia Wolnego Rynku - Murray Rothbard

Z dumą prezentujemy nowe, poprawione przez ekspertów z zaprzyjaźnionego Instytutu Ludwiga von Misesa, jednotomowe wydanie Ekonomii wolnego rynku Murraya Rothbarda. W to sakramenckie dzieło powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik ekonomii oraz każdy, kto planuje się jej dopiero nauczyć.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Wspomnienia - Ludwig von Mises

Przełom dziewiętnastego i dwudziestego wieku przyniósł falę krytyki istniejących wówczas stosunków społeczno-gospodarczych i ich wolnorynkowego uzasadnienia. Towarzyszył jej rozwój nowych teorii politycznych, odchodzących od założeń państwa „nocnego stróża” i haseł absolutnej wolności. Opowiadały się one za interwencjonizmem i głosiły potrzebę równości społecznej, która wymaga realizacji nawet za cenę uszczerbku dla wolności, a osiągana jest za pomocą korygujących działań państwa. Pomoc dla biedniejszych warstw społecznych uznano za jedną z podstawowych funkcji państwa.
Znamienne, że rozbudowane koncepcje interwencjonistyczne powstały w Niemczech pod koniec XIX wieku. Podejmując konkurencję polityczną z Wielką Brytanią, Niemcy potrzebowały zwiększyć wpływ państwa na gospodarkę. Dlatego właśnie tam najwcześniej odrzucono zasady ekonomii klasycznej i uznano wytwórczy charakter działalności państwa. Niestety, tą samą drogą podążył szybko cały gospodarczy świat. Uzasadnienie dla konieczności podejmowania działań interwencyjnych przez rząd – nawet w mateczniku kapitalizmu, jakim były Stany Zjednoczone – stanowił szok wywołany Wielkim Kryzysem z roku 1929. Mimo, że jak wykazał Milton Friedman, rozmiar zapaści gospodarczej nie był wcale wywołany nadmiarem wolnego rynku, tylko jego ograniczeniem przez System Rezerwy Federalnej oraz działaniami i zaniechaniami jego urzędników, winą za wszelkie zło obarczono wolny rynek.
Dostępność: tak
Wysyłka w: 24 godziny
Politologia
Politologia jest nauką społeczną skupiającą się na polityce rozumianej jako ogół działalności związanych z władzą polityczną, jej organizacją, funkcją i rolą w życiu społecznym, zajmuje się ona funkcjami i charakterem państwa oraz międzynarodowych organizacji publicznych.
Rozważania nad polityką nie są tematem współczesnym; ich źródeł szukać trzeba w starożytnej Grecji - zajmowali się nimi najwięksi filozofowie: Demokryt z Abdery (uważający demokrację za najlepszy ustrój), Platon (opisujący teorię państwa idealnego), Arystoteles (zwracał uwagę na problem sprzecznych interesów różnych grup społecznych i konieczność balansowania pomiędzy nimi).
Poszerzając swoją wiedzę na temat historii polityki, nieodzowne jest zapoznanie się z poglądami myślicieli takich jak Tomasz z Akwinu, Niccolò Machiavelli, John Locke, Jean-Jacques Rousseau czy Thomas Hobbes. Zajmowali się oni wieloma zagadnieniami istotnymi dla współczesnego kształtu światowej polityki, dlatego znajomość ich przemyśleń pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące nami dziś, bo - choć dzielą nas od siebie stulecia - problemy etyczne i polityczne pozostają te same.