
Wydawnictwo
Dostępność
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Promocja
Najlepsze książki o socjologii
Jakie procesy i reguły stoją za funkcjonowaniem społeczeństwa? W jaki sposób można zrozumieć lepiej współczesną politykę, gospodarkę, edukację i kulturę? Odpowiedzi na te pytania najlepiej jest szukać w socjologii, której fundamentalnym celem jest badanie sposobów funkcjonowania społeczeństwa oraz zmian w nim zachodzących.
W naszej księgarni znajdziesz szeroki przekrój książek z zakresu socjologii - o socjologii ogólnej, socjologii polityki, pracy, nauki, etc. Dzięki ich lekturze zyskasz wiedzę potrzebną do lepszego pojęcia wszystkich nurtujących Cię tematów związanych z funkcjonowaniem społeczeństwa.
Nasz wybór książek z dziedziny socjologii:
1️⃣ Dobrobyt społeczny a odpowiedzialność jednostki - David Schmidtz
2️⃣ Inteligencja społeczna - Daniel Goleman
3️⃣ Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka - Ewa Błaszczak
4️⃣ Efekt Lucyfera - Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło? - Philip G. Zimbardo

45,10 zł
Cena regularna:
55,00 zł

32,72 zł
Cena regularna:
39,90 zł
Socjologia - co to takiego?
Socjologia jako dyscyplina naukowa pojawiła się w okolicach końca XIX wieku. Termin "socjologia" ma swoje źródło w dwóch językach - słowo to powstało wskutek połączenia łacińskiego zwrotu socius (zbiorowość, społeczeństwo) i greckiego logos (mądrość, wiedza); został on wprowadzony w 1837 roku przez Augusta Comte.
Narodziny socjologii są ściśle związane z gwałtownymi zmianami społecznymi prowadzącymi do powstania społeczeństwa industrialnego, przypadającego na koniec XIX wieku.
Jedną z głównych cech wyróżniających socjologię jest holistyczne podejście do analizy zjawisk społecznych. Łączy ona w sobie wielorakie techniki i metody badań, wymaga przyswojenia szerokiego zakresu wiedzy z różnych dziedzin, zarówno humanistycznych, jak i ścisłych (badania socjologiczne mocno opierają się na statystyce i bazach danych).
Socjologia jest nauką, która w systematyczny sposób opisuje funkcjonowanie i zmiany społeczeństwa. W zakres jej badań wchodzą reguły i normy społeczne, procesy oraz struktury łączące (a także dzielące) ludzi. Socjologia skupia się zarówno na człowieku jako jednostce uwikłanej w grupy społeczne, jak i na relacjach międzyludzkich - rodzinie, stowarzyszeniach, wspólnotach itd.