Jak powstają emocje. Sekretne życie mózgu - Lisa Feldman Barrett

jak powstają emocje.jpg
 • promocja
Dostępność: tak
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Wysyłamy tego samego dnia gdy kupisz do 11:30 sprawdź formy dostawy
Cena: 70,31 zł 79,00 zł 70.31
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
Ocena: 5
Wydawnictwo: CeDeWu
Kod produktu: 9788381025270

Opis

Nowa teoria na temat tego, jak mózg tworzy emocje, która może zrewolucjonizować psychologię, opiekę zdrowotną, egzekwowanie prawa i nasze rozumienie umysłu ludzkiego.

 

EMOCJE WYDAJĄ SIĘ BYĆ AUTOMATYCZNE, jak niepohamowane reakcje na nasze myśli i doświadczenia. Naukowcy długo popierali to założenie twierdząc, że emocje są tak zaprojektowane w ciele lub w mózgu, iż nie podlegają zmianom. Dzisiaj jednak nauka o emocjach przechodzi rewolucję równającą się z odkryciem względności w fizyce czy selekcji naturalnej w biologii, a ta zmiana poglądów niesie ze sobą ogromne implikacje dla nas wszystkich.

Na czele tej rewolucji stoi psycholog i neurobiolog, Lisa Feldman Barrett, której teoria emocji prowadzi do głębszego rozumienia umysłu i mózgu, rzucając nowe światło na istotę człowieczeństwa. Jej badania obalają powszechnie przyjmowane przekonanie, że emocje zamieszkują różne części mózgu oraz są uniwersalnie wyrażane i rozpoznawane. Dowodzi ona, że emocje są tworzone pod wpływem chwili, przez ośrodkowe układy, które oddziałują na siebie wzajemnie i jest wspomagana przez naukę, która trwa całe życie. Ta nowa teoria oznacza, że odgrywasz dużo większą rolę w swoim życiu emocjonalnym, niż ci się kiedykolwiek wydawało. Jej następstwa zdążyły już zachwiać posadami nie tylko psychologii, ale również medycyny, systemu prawnego, wychowywania dzieci, medytacji, a nawet ochrony lotniska.

Dlaczego emocje wydają się być automatyczne? Czy racjonalna myśl naprawdę kontroluje emocje? Jak emocje wpływają na chorobę? Jak możesz zwiększyć inteligencję emocjonalną swoich dzieci? Książka „Jak powstają emocje" udziela odpowiedzi na te i na wiele innych pytań, ujawniając najnowsze badania i tworząc praktyczne zastosowanie nowej nauki o emocjach, umyśle i mózgu.

 

Fascynująca … dająca do myślenia podróż w głąb nauki o emocji.
Wall Street Journal

Nigdy nie widziałem książki w takiej mierze poświęconej zrozumieniu natury emocji … ta książka jest mocno osadzona w rzeczywistości i wspaniale się ją czyta. Dostarczając czytelnikowi wysoki poziom wiedzy zaserwowany w przejrzystym stylu, Barrett stanowi znakomity przykład współczesnej prozy podanej w przystępnej czytelnikowi formie.
Seattle Book Review, pięć gwiazdek

Większość z nas idzie przez życie nie zastanawiając się wiele na temat naszego wkładu w świat. Lisa Feldman Barrett pokazuje, że można inaczej – a to, co ma do powiedzenia na temat naszych spostrzeżeń i emocji, jest dość zaskakujące.
Elle

Przygotuj się na podróż zupełnie zmieniającą sposób funkcjonowania twojego mózgu, w jaką zabierze cię Lisa Feldman Barrett, profesor psychologii… Jej zafascynowanie tematem rozjaśnia każdy fascynujący fakt i teorię na temat pochodzenia naszych emocji … każdy rozdział jest pełen zdumiewających obserwacji … Metaforyczne selfie mózgu wykonane przez Barrett jest genialne.
Booklist

Dobrze uargumentowana, zajmująca dysputa z dominującym poglądem, że emocje i rozum nie idą w parze … Wysoce pouczająca, lekka i o szerokim zasięgu.
Kirkus Reviews

Barrett (profesor psychologii, Northeastern Unviersity) przedstawia nowe neurobiologiczne wyjaśnienie, dlaczego ludzie bardziej ulegają wpływowi uczuć aniżeli faktów. Oferuje sprzeczną z intuicją teorię, która nie tylko przeczy popularnemu rozumieniu emocji, ale również tradycyjnym badaniom: emocje się nam nie przydarzają; to my je konstruujemy „na chybcika”. Co więcej, emocje ani nie są uniwersalne, ani też nie są umieszczone w żadnym specyficznym regionie mózgu; różnią się zależnie od kultury i wynikają z dynamicznych sieci neuronowych. Sieci te nieustannie przeprowadzają symulacje, stawiając prognozy i poprawiając je w oparciu o środowisko – nie zaś reagują na nie. Zaczynając swoją własną przygodę od klasycznego poglądu na emocje, Barrett stopniowo buduje swoją rozprawę, pisząc stylem konwersacyjnym i używając przyziemnych metafor, przenosząc najcięższe fakty neurobiologiczne do załączników umieszczonych pod koniec książki, by nie czynić jej bardziej ciężkostrawną. Jednak dla kogoś, kto wcześniej nie spotkał się z tymi poglądami, jest to wiele do przełknięcia na jeden raz. Werdykt: teorie emocji i ludzkiego mózgu przedstawione tutaj są rewolucyjne i mają istotne implikacje. Dla czytelników zainteresowanych psychologią i neurobiologią oraz dla tych, którzy mają do czynienia z edukacją i stoją na straży jakichkolwiek reguł.
Library Journal


„Ta skrupulatna, oparta na znakomitych badaniach i głęboko przemyślana książka ujawnia nowy wgląd w nasze emocje - czym są, skąd się biorą, dlaczego je mamy. Ta książka będzie skarbem dla każdego, kto kiedykolwiek podejmował wysiłek pogodzenia ze sobą serca i mózgu; wyjaśnia ona naukę, nie wyrządzając krzywdy humanizmowi tematu przewodniego".
- ANDREW SOLOMON, autor książki „Far from the Tree"

„Zastanawiasz się czasem, skąd biorą się twoje emocje? Lisa Barrett, światowej sławy ekspertka w dziedzinie psychologii, napisała ostateczny przewodnik po uczuciach i nauce o mózgu stojącej za nimi".
- ANGELA DUCKWORTH, autorka książki „Upór: potęga pasji i wytrwałości"

„Wszystko, co wydawało ci się, że wiesz na temat swoich uczuć i powodu ich odczuwania okazuje się być szokująco błędne. Lisa Barrett rzuca światło na fascynującą, nową naukę o naszych emocjach, oferując realne przykłady, dlaczego ma ona znaczenie w takich dziedzinach, jak zdrowie, rodzicielstwo, związki i bezpieczeństwo narodowe".
- PEGGY ORENSTEIN, autorka książki „Girls & Sex"

„Po przeczytaniu Jak powstają emocje już nigdy nie pomyślę o emocjach tak, jak kiedyś. Lisa Barrett otwiera zupełnie nowy obszar do walki ze stereotypami dotyczącymi płci i do ustanawiania lepszej polityki".
- ANNE-MARIE SLAUGHTER, autorka książki „Unfinished Business"

„Wszyscy żywimy przeczucie na temat emocji: że sposób, w jaki przeżywamy radość, strach czy złość jest automatyczny i odbywa się tak samo, jak u członka ludu zbieracko-łowieckiego z Kalahari. W tej znakomitej książce Lisa Barrett sięga do współczesnych badań, by zaoferować nam radykalnie inny obraz: że przeżywanie emocji jest wysoce zindywidualizowane, nacechowane neurobiologicznie i nierozłącznie związane z poznaniem. Jest to prowokacyjna, przystępna i istotna książka".
- ROBERT SAPOLSKY, autor książki „Why Zebras Don't Get Ulcers"

„Lisa Barrett po mistrzowsku łączy odkrycia nauki afektywnej, nauki o mózgu, psychologii społecznej i filozofii, by przedstawić logicznie spójny obraz przykładów emocji, jakich doświadczamy i których jesteśmy świadkami każdego dnia. Jak powstają emocje pomoże ci przemodelować twoje życie, sprawiając, że znajome uczucia - od niepokoju po miłość - ujrzysz w zupełnie innym świetle".
- BARBARA FREDRICKSON, autorka książek „Pozytywność" oraz „Miłość 2.0"

„Jeśli nie możesz pojąć, dlaczego roczne przychody przemysłu filmowego z Hollywood liczone są w dziesiątkach miliardów dolarów, powinieneś przeczytać tę książkę".
- PIOTR ZIELONKA, autor książki „Giełda i psychologia"

„Jak powstają emocje to prowokacyjna, wnikliwa i wciągająca analiza fascynujących sposobów, za pomocą których nasz mózg tworzy nasze życie emocjonalne, przekonująco łącząca nowatorską naukę o mózgu z codziennymi emocjami. Po lekturze tej ważnej książki już nigdy nie pomyślisz o emocjach tak, jak kiedyś".
- DANIEL L. SCHACTER, autor książki „Siedem grzechów pamięci"

Dane techniczne

Okładka miękka
Autor Lisa Feldman Barrett
Tytuł Jak powstają emocje
Podtytuł Sekretne życie mózgu
Tytuł oryginalny How Emotions Are Made. Th e Secret Life of the Brain
Tłumaczenie Lisa Feldman Barrett
Rok wydania 2020
Wysokość 23,5
Szerokość 16,5
Liczba stron 514

Koszty dostawy Wysyłamy tego samego dnia gdy kupisz do 11:30

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o książce (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Poczta Polska - Przesyłka Polecona Ekonomiczna) już od 120,00 zł.
Bezpieczne zakupy
 • Szybkie przelewy Przelewy24.pl
 • Szybkie przelewy Blue Media
 • Przelewy tradycyjne, Płatność za pobraniem, Pro-forma
 • Płatność BITCOIN
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (365 dni na zwrot towaru - bez podawania przyczyny)
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Szybka wysyłka: dziś kupujesz - dziś wysyłamy
 • Dostawa do wszystkich krajów świata
 • Wysyłamy do: Paczkomaty InPost
 • Przesyłkę możesz odebrać w Odbiór w Punkcie: Żabka, Ruch, Poczta, Orlen
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl