Blog kategorie
Zyskaj na kryzysie! To może być książka, która pozwoli Ci spać spokojnie
Zyskaj na kryzysie! To może być książka, która pozwoli Ci spać spokojnie

Tego, że globalny kryzys finansowy właśnie się rozpoczął, chyba nie trzeba nikomu mówić. Jestem przekonany, że czytelnicy naszych książek to świadomi ludzie, oderwani od mainstreamowego nurtu informacji. Kryzysy ekonomiczne są całkowicie normalną rzeczą, zdarzają się co kilkanaście lat. Ostatni z nich mieliśmy w 2008 roku, gdzie głównym interesariuszem były Stany Zjednoczone, a my w Polsce przeszliśmy przez ten czas niemal suchą stopą.

czytaj całość »
Zasady Ray Dalio - recenzja część 1️⃣
Zasady Ray Dalio - recenzja książki cz. I

Tym razem na tapetę biorę dzieło amerykańskiego milionera i filantropa, Raya Dalio, który w swojej pozycji przedstawia zasady do zastosowania w życiu i biznesie. Zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią recenzji książki Zasady - Raya Dalio.

czytaj całość »
Money. Mistrzowska gra
Money. Mistrzowska gra

Jak bardzo, w skali od 1 do 10 irytuje Cię wyszczerzony Człowiek Sukcesu na okładce? Zastanów się dobrze nad tym pytaniem. Te idealnie wybielone zęby i spojrzenie taniego milionera? Znasz to?

Ja niestety też.

 

czytaj całość »
3 inspirujące kobiety biznesu, których książki dają kopa do działania!
3 inspirujące kobiety biznesu, których książki dają kopa do działania!

8 marca to jeden z najbardziej miłych dni w roku dla każdej kobiety. W końcu to Międzynarodowy Dzień Kobiet i celebrowanie go to sama przyjemność!

Ja ową okoliczność postanowiłam potraktować jako doskonałą okazję do przyjrzenia się kobietom, które nie tylko są doskonałymi przedsiębiorcami ale mają także smykałkę do przelewania swojej wiedzy na papier!

Oto 3 inspirujące kobiety biznesu, których książki dają kopa do działania!

czytaj całość »
Szkoła austriacka czyli o praktyce inwestowania.
Szkoła austriacka czyli o praktyce inwestowania.

Rahim Taghizadegan – nie powiem, nazwisko nieco mnie zaskoczyło. Jak głosi tekst na okładce: Pers z pochodzenia, mieszkaniec Wiednia, dyrektor Instytutu Scholarium, wykładowca austriackiej ekonomii na kilku europejskich uniwersytetach i profesor Międzynarodowej Akademii Filozoficznej w Liechtensteinie (do tego jeszcze wrócimy!). I trzymam w rękach książkę napisaną przez mały zespół pod jego redakcją: „Szkoła austriacka – praktyka inwestowania. Między inflacją a deflacją”.

czytaj całość »
WOJNA KSIĄŻEK ❗
WOJNA KSIĄŻEK

Tym razem nasz oczytany recenzent Karol wziął na warsztat dwie pozycje z sekcji książek o austriackiej szkole ekonomii.

Przed Wami konfrontacja Elementarza Ekonomii z Austriacką Szkołą dla Inwestorów.

Która lepsza? Która niesie więcej wartości? Faustino Ballve czy Mark Skousen? Zobaczcie sami! 

czytaj całość »
Frédéric Bastiat "Co widać i czego nie widać”
Frédéric Bastiat "Co widać i czego nie widać”

W ostatnim czasie miałem przyjemność przegryźć się przez cztery lektury związane z Austriacką Szkołą Ekonomii i przyznam, że była to przyjemność warta poświęconego czasu, choć ostateczny obraz odmalowany przez książki był raczej depresyjny.

Czemu miałbym więc dzielić się tytułami, które wprowadzają w depresyjne nastroje? Może dlatego, że naiwny optymizm jest dobry dla innych – ja wolę realistyczne spojrzenie, nawet jeśli nie napawa optymizmem. Pozwala przecież lepiej nawigować w rzeczywistości.

czytaj całość »
Zaufanie, czyli waluta przyszłości Finansowego Ninja
Zaufanie, czyli waluta przyszłości Finansowego Ninja

Michał Szafrański to osoba, której w finansowej blogosferze nie trzeba nikomu przedstawiać. A może jednak? Pewnie jest jakaś drobna szansa, że nie słyszałeś jeszcze o autorze jednego z najpoczytniejszych blogów - „Jak oszczędzać pieniądze?” - autorze zaangażowanym w podniesienie finansowej świadomości zwykłych zjadaczy chleba. Twórcy darmowego kursu „Pokonaj swoje długi”? Laureacie nagród blogowych? No i ostatecznie rzecz biorąc... milionerze, który zbudował majątek na finansowej edukacji i doskonałej budowie marki osobistej.

Jeśli nie znałeś Michała Szafrańskiego, szybko to naprawimy.

 

czytaj całość »
Na zrobienie rzeczy zużyjesz tyle czasu, ile sobie na nią dasz ❕
Na zrobienie rzeczy zużyjesz tyle czasu, ile sobie na nią dasz ❕

 

Są dwie szkoły dotyczące książek, które mają zmienić Twoje życie.

Jedna głosi, że wszystko to jedna wielka mistyfikacja i próba sprzedania kolejnego kursu czy książki. Że kupujemy je tak naprawdę, by poprawić sobie humor i troszkę pomarzyć o tym, jak to niesamowicie by było leżeć pod palmą, popijać drinki i żyć z lawiny odsetek robionych przez nasze mądre inwestycje.

Druga szkoła to ta bardziej optymistyczna – nawet jeśli nie trafimy pod naszą palmę od razu, książka czy materiał szkoleniowy poszerza naszą wiedzę, inspiruje do osiągania nowych celów i daje nam pożywkę do rozwoju, a to przecież cenniejsze niż złoto.

czytaj całość »
Sekrety Amerykańskich Milionerów
Sekrety Amerykańskich Milionerów

Książka znana i powszechnie ceniona. Dwóch autorów podejmuje się zbadania statystycznego amerykańskiego milionera. Czy jest "self made manem"? A może odziedziczył fortunę? Jak drogi zegarek nosi i jak wygląda jego życie rodzinne? 

Te pytania zostają błyskotliwie prześwietlone na podstawie wieloletnich badań, które w zamyśle miały pomóc wielkim biznesom w sprzedaży luksusowych towarów.

czytaj całość »
Co kryje w sobie "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" Roberta Kiosaykiego?
Co kryje w sobie "Bogaty Ojciec, biedny ojciec" Roberta Kiosaykiego?

Książka jest uznawana za jedną z podstawowych pozycji w biblioteczce osoby, która chciałaby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji finansowej. I to nie tylko w Polsce (o czym mogą świadczyć rekomendacje blogerskie), ale i na świecie, gdzie od lat jest jednym z lepiej sprzedających się tytułów w swojej kategorii.

Skąd ta popularność?

czytaj całość »
Rankingu Zaufanych Sklepów Ceneo.pl - zagłosuj na naszą księgarnię!

Zaufane Opinie Ceneo

Dzięki Ceneo.pl internetowe zakupy są szybkie, intuicyjne a przede wszystkim bezpieczne.

Program „Zaufane Opinie Ceneo” to najpopularniejszy system rekomendacji sklepów internetowych w Polsce. Opiera się o internetowe ankiety, które są wypełniane przez tych klientów, którzy dokonali faktycznego zakupu w konkretnym sklepie internetowym. Fakt, że opinie pochodzą bezpośrednio od klientów, stanowi dużą przewagę nad zwykłymi opiniami, które może wystawić każdy. Klienci w „Zaufanych Opiniach” dzielą się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi uwagami na temat swoich doświadczeń zakupowych, co gwarantuje rzetelny obraz sklepów.

czytaj całość »
Płatność BITCOIN
Płatność BITCOIN

Wiecie że jesteśmy jedyną księgarnią, w której nie dość, że kupicie dobrą biznesową książkę, to jeszcze zapłacicie za nią kryptowalutą? Taaak! Bitcoin jest u nas mile widziany bo wspieramy wolność w każdym aspekcie!

A przy okazji - gdyby ktoś ktoś z Was chciał się zagłębić w temat płatności Bitcoinem to polecamy szczególnie tę pozycje:

       Zrozumieć bitcoina       Bitcoin       

 

Bitbe - bitcoin accepted here

czytaj całość »
Przelewy24
Przelewy24

Każdy z nas chce mieć pewność że bezpiecznie zrobi zakupy online. Dlatego już teraz możecie u nas korzystać z zaufanej metody płatności Przelewy24. Szybka płatność, szybka dostawa produktu - to proste :)

Z resztą sprawdźcie sami!

czytaj całość »
Nie mam czasu na szkołę! Edukacja domowa okiem Julii Wojtkowiak
Nie mam czasu na szkołę! Edukacja domowa okiem Julii Wojtkowiak

Jakiś czas temu przekazaliśmy Julii Wojtkowiak książkę Wiesława Stebnickiego "Edukacja domowa. Edukacja przyszłości". Julka ma 14 lat i od 4 lat jest w edukacji domowej. Z autopsji więc wie, że ta forma nauki jest jedyną słuszną drogą dla każdego małego człowieka. Teraz Julka dzieli się z nami swoimi przemyśleniami towarzyszącymi jej podczas czytania książki. Zobaczcie sami!

 

czytaj całość »
Cel: Święta
Cel: Święta

Wiecie co jest jedną z lepszych rzeczy związanych ze świętami? To, że w końcu można zwolnić i nadrobić zaległości! Czy Wy też nie możecie się doczekać świątecznego relaksu przy dobrej książce? Ja już wyczekuję tego momentu, gdy usiądę przy ogniu z kominka i wrócę do dawno zaczętej powieści biznesowej Eliyahu M. Goldratt'a "Cel I" ☺️

A gdybyście i Wy potrzebowali się zaopatrzyć w dobrą lekturę na święta zapraszamy do jedynej tak przedsiębiorczej księgarni w całych internetach!

Z książką CEL 1 zrozumiesz istotę biznesu. KUP TERAZ!

czytaj całość »
Tad Witkowicz i historia jego sukcesu - na Dniach Otwartych Asbiro!
Tad Witkowicz i historia jego sukcesu - na Dniach Otwartych Asbiro!

Kasia, Tad i Barnaba!

fragment książki:
Już w trzy dni od debiutu nasze akcje poszybowały na 14 dolarów za udział. My wprawdzie dostaniemy za nie tylko po sześć dolarów, ale satysfakcja jest ogromna. Siedzimy z Richem i mnożymy, ile też jesteśmy teraz warci. Wyszło, że po 14 milionów. Każdy! Za głowę się złapałem. Dla faceta, który przyjechał tu kilkanaście lat temu z zabitej dechami Polski, gdzie chodził w połatanych spodniach i podartych butach, który w Ameryce mieszka w tanim apartamencie czynszowym, a za najdroższy garnitur zapłacił kilkanaście dolarów na przecenie – zostać milionerem to szok. Tym bardziej, że od razu stałem się multimilionerem!

Miałem trzydzieści trzy lata. Jak na ten wiek całkiem nieźle – myślałem, sycąc się dusznym, choć ożywczym powietrzem Wall Street.

Urodziłem się na końcu świata, a jeśli nie świata, to na pewno na końcu mapy. Najlepszy dowód, że u nas autobusy zawracały, bo dalej drogi już nie było. Miasteczko, z którego pochodzę, było niewielką osadą znajdującą się na granicy polsko-sowieckiej; dzisiaj jest to granica z Białorusią. Nazywało się Kodeń i słynęło z tego, że mieli tam swój dwór i dobra książęta Sapiehowie. Po dworze pozostały ruiny, dobra rozparcelowano, ostały się tylko dwa kościoły. Jeden ma prawie sześćset lat, drugi jest o dwa wieki młodszy. Sapiehowie kodeńscy wsławili się tym, że któryś z ich przodków skradł z Rzymu obraz cudownej Matki Boskiej, za co go ówczesny papież wyklął z Kościoła, skazując równocześnie na potępienie i wieczne męki piekielne. Sapieha się jednak uparł i obrazu nie oddał. Dzisiaj nazywa się on obrazem Matki Boskiej Kodeńskiej i ma własności cudotwórcze. Dwa razy w roku odbywają się w związku z nim odpusty.

KUP TERAZ!

czytaj całość »
Wybór użytkownika - ranking Zaufany Sklep Ceneo

Zaufany Sklep

Dzięki Ceneo.pl internetowe zakupy są szybkie, intuicyjne a przede wszystkim bezpieczne.

Program „Zaufane Opinie Ceneo” to najpopularniejszy system rekomendacji sklepów internetowych w Polsce. Opiera się o internetowe ankiety, które są wypełniane przez tych klientów, którzy dokonali faktycznego zakupu w konkretnym sklepie internetowym. Fakt, że opinie pochodzą bezpośrednio od klientów, stanowi dużą przewagę nad zwykłymi opiniami, które może wystawić każdy. Klienci w „Zaufanych Opiniach” dzielą się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi uwagami na temat swoich doświadczeń zakupowych, co gwarantuje rzetelny obraz sklepów.

czytaj całość »
Przygotowania przedślubne MUST HAVE!
Przygotowania przedślubne MUST HAVE!

Zastanawiasz się jak zaprojektować zaproszenia ślubne? Nie wiesz co powinno znaleźć się w weselnym menu? Jak z głową wybrać suknię? I jak nie dać się zwariować w tym szalonym dniu? :) Każda przyszła Panna Młoda musi znać odpowiedzi na te pytania!♥ Najnowsze trendy i pomysły znajdziesz w kompletnym przewodniku po organizacji ślubu i wesela! <3

czytaj całość »
 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Poczta Polska - Przesyłka Polecona Ekonomiczna) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl