Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Pełna MOC życia. Jeśli o czymś w życiu marzysz - sięgnij po to - Jacek Walkiewicz

Dostępność: brak towaru
Cena: 47,00 zł 47.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawnictwo: Helion
Kod produktu: 9788328329102

Opis

Życie z pełną Mocą — marzeń, zmian, wartości, decyzji, bliskości, odwagi — jest prostsze, niż myślisz.
Skąd się wzięła pełna MOC? Z nagłego błysku w głowie. Z pięciosekundowego olśnienia — odkrycia pojęcia pełnej mocy silników, czyli mocy startowej samolotu, potrzebnej do oderwania kilkusettonowej maszyny od pasa startowego. Jeśli kiedyś leciałeś samolotem, to znasz to mało komfortowe uczucie, kiedy żołądek podchodzi do gardła, a w uszach pobulgotuje od zmieniającego się ciśnienia. Ale tylko sto procent mocy startowej może unieść maszynę w górę.
Co by się stało, gdyby pilot nie osiągnął wymaganej mocy startowej? Pozostałby na pasie, rozbijając się na jego końcu. Co więc oznacza pełna MOC? Wszystko albo nic. Bo czy można zrealizować swoje marzenia z osiemdziesięcioprocentową mocą wiary w swoje siły? Czy można wychować dzieci na szczęśliwych ludzi, nie dając im stu procent wsparcia i zaufania? A czy da się skutecznie prowadzić biznes, wierząc tylko w osiemdziesięciu procentach w swoje działania?

Jeśli o czymś, w życiu marzysz — sięgnij po to.

"Książkę napisałem po to, aby słowa, które są tak ulotne podczas seminarium, mogły pozostać na dłużej i aby można było je przekazać dalej. To zasada „podaj dalej” (give away). Dlatego podaję. I Ciebie również proszę o to samo. Dziel się swoim życiem. Ono nie musi być niezwykłe. Wystarczy, że będzie Twoje. I jeszcze jedno. Zacznij korzystać z tego, co już masz. A na pewno masz sporo. Na jednym z seminariów ktoś obok mnie, podsumowując wystąpienie mówcy, stwierdził: „Nic nowego nie powiedział”. To prawda. Wszyscy się powtarzamy. Bo co nowego można wymyślić w obrębie tematu „jak żyć”? Ale na ten temat wiele już powiedziano i nawet jeśli te treści się powtarzają, to pytanie brzmi: „Po co Ci coś nowego, skoro nawet tego, co już wiesz, nie wykorzystujesz?”. Zacznij korzystać z tego, co już masz. Zacznij teraz. IKHAKIMA."


Recenzje:

To jest moja druga książka tego autora. Pełną moc możliwości już też Wam kiedyś polecałam, tę również uważam za wartościową. Jacka Walkiewicza po prostu lubię za ton jego wypowiedzi. Jest psychologiem, jednak jego książki nie są w żaden sposób przeładowane suchą wiedzą. Tak naprawdę mówi w nich o sobie, ale robi to tak umiejętnie, że po prostu chce się czytać. Niczego nie narzuca, niczego nie próbuje udowodnić, po prostu rzuca luźnymi przemyśleniami, które dla mnie są w takiej formie naprawdę inspirujące. Nie jest to jakiś poradnik o tym, jak zostać zwycięzcą i królem świata. Nie ma tam tez wytartych sloganów. To raczej opowieść człowieka o życiu, masa spostrzeżeń, anegdot i zastrzyk takiej ciekawej energii. Jak dla mnie – bardzo warto.
simplife.pl/ (2019-02-07)

Jacek Walkiewicz to ikona tematyki rozwoju osobistego w Polsce - trener, mówca, mentor. Jego książka, "Pełna moc życia", która doczekała się już drugiego wydania, jest kompilacją poglądów autora na takie sprawy jak czas, biznes, decyzje, wartości, przekonania itp. Są to poglądy pełne życiowej mądrości, pomagające znaleźć klarowność w naszej zabieganej codzienności.

Książka jest praktyczna, ale też refleksyjna, lekka ale głęboka, humorystyczna, a jednak zachęcająca do poważnej refleksji. Styl zachęca do czytania, sprawia, że mamy do czyniena z bardzo przyjemną lekturą.

Książka jest podzielona na tematy - każdy rozdział dotyka innej sfery życia. Dzięki temu można do niej wielokrotnie wracać po inspirację i odświeżenie. Każdy z nich pomaga wkroczyć na drogę osiągniecia pełnej mocy w danej dziedzinie. Jej lekturę można potraktować jak holistyczną pracę nad udoskonalaniem kluczowych dziedzin życia rodzinnego, pracy, naszego wnętrza. To tak naprawdę forma ćwiczenia samorozwojowego w której autor prowadzi nas przez inspiracje do zmian w każdej z nich. Stąd duża wartość czytania jej rozdziałami, ktore aktualnie są potrzebne dla naszego rozwoju.

Polecam tą książkę każdemu, kto chce inwestować w siebie i osiągać pełną moc w swoim życiu. To doskonałe narzędzie w realizacji życia pełnego satysfakcji i mądrości.
Piotr Zawadzki Coaching (2016-12-29)

Książka nie jest poradnikiem, to raczej zbiór refleksji i myśli autora, czasami dość oczywistych. To opowieść o jego życiu i zdobytym przez lata doświadczeniu.

Ja książka to kawałek mojej prawdy o życiu. Ta prawda nie jest ani dobra, ani zta, ani radosna, ani smutna. Jest moja. Moja prawda to suma moich doświadczeń i tego, czym podzielili się ze mną inni ludzie" - tak pisze sam Walkiewicz. Uaktualnione i wzbogacone o kilka nowych przemyśleń drugie wydanie pokazuje "oczywiste oczywistości". Książka nie zawiera nowych, oryginalnych treści i koncepcji, są to raczej refleksje i interpretacje, które czytelnik poznaje przez pryzmat doświadczeń autora. Czasami warto jednak przypomnieć sobie o takich oczywistościach. Tym bardziej że liczne przygody i wyjazdy autora, które jak sam zaznacza w pewnym stopniu go uksztattowaty, opowiedziane zostały tatwym językiem i z dużym poczuciem humoru. Do młodych Jacek Walkiewicz kieruje kilkanaście rad: poznaj siebie, żyj uważnie i świadomie, pielęgnuj i realizuj marzenia, nadaj sens swojemu życiu, pamiętaj o motywacji i odwadze, naucz się optymizmu, odwagi i cierpliwości, bądź ciekawy świata. Pisze także o mocy, jaką mają stówa i czym jest dla niego sukces. Każdy rozdział kończy "rozmyślnikiem", w którym kilkoma pytaniami sktania czytelnika do refleksji. Gościnnie syn autora dzieli się historią swoich podróży oraz nauką, jaką z nich wyciągnął.
Charaktery (2016-12-01)

Nowa książka Jacka Walkiewicza, to zapis osobistych doświadczeń, myśli i cytatów, które mają skłonić do refleksji nad życiem, a także uświadomić czytelnikowi, jak wiele może osiągnąć definiując konkretne cele i biorąc odpowiedzialność za własne decyzje. To świetna motywacja dla poszukujących odmiany i szczęścia, nawet jeśli jeszcze nie do końca wiedzą, jak powinno ono wyglądać.
Miesięcznik Benefit (2016-12-01)


Opinie czytelników:

Wierzcie mi, że książka Jacka Walkiewicza pomoże Wam wiele zrozumieć - tak, jak mi. Nie jest to typowa naukowa książka - to historia życia i doświadczeń samego autora. Walkiewicz nie powie Wam jak przeżyć Wasze życie, nie wskaże Wam tej idealnej drogi, ale opowie Wam o swoich doświadczeniach i jak sobie z nimi poradził. Jednocześnie nauczy Was, że porażka to nie wstyd! To lekcja życia!
Oktawia Bachorska

Polecam każdemu, sporo historii i informacji które mogą zmienić nasze życie i postrzeganie świata.
Anonim

Kiedy zaczyna się porównywanie się z innymi, jest to początek upadku. Każde takie działanie to zazdrość, kopiowanie i brak oryginalności, niwelowanie chęci i tracenie zapału. Skaczcie na głęboką wodę radzi autor i chyba słusznie.
Władysław

Dla ludzi odważnych, którzy przyjmują zakład z losem i bazując na swojej wiedzy i kompetencjach kształtują rzeczywistość według własnych potrzeb. Doceniam wkład pracy autora oraz jego przemyślenia. Super!
PrzemekDr

Sprzyja koncentrowaniu się na rozwiązaniach, nie na problemach. Okazuje się, że większość kłopotów podyktowana jest naszym wewnętrznym oporem, lękiem przed zmianą. Pełna MOC budzi w nas energię!
Piotr

Najważniejsze to rozumieć, a dopiero potem wiedzieć. Liczy się inteligencja, czyli wykorzystanie w działaniu, to jest ta różnica pomiędzy teoretykami, którzy nie doświadczają życia w pełni, a piszą, bo lubią - autor jest inny, on dzieli się swoją praktyką.
Doświadczony

Teraz bardziej doceniam to, co już mam! Oczywiście, że chcę posiadać więcej, ale nie za wszelką cenę, nie kosztem siebie, bo normalne jest to, że potem będę dalej czegoś potrzebowała, a utraconej siebie już nie odzyskam.
Katarzyna

Kiedy przeczytałam u autora, że lepiej być szczęśliwą niż mieć rację i wielokrotnie pomogło mi to w życiu, bo przyznać się do błędu to nie jest tak znowu prosto. Wszystko, co przychodzi łatwo daje mniej satysfakcji, albo chwilową.
AlicjaB

Skupia się na odkrywaniu, nie na rezultacie, a na dążeniu, ponieważ w ociąganiu jest wiele szczęścia, radość pojawia się nie tylko z osiągnięcia, ale z tego, że jesteśmy coraz bliżej! Pozwala docenić chwilę, cieszyć się nią i smakować.
Cezary

Autor sprawia, że zaczynamy się same śmiać ze swoich niepowodzeń, a że uśmiechać się jest bardzo zdrowo i jest to zaraźliwe, to szybciej znajdujemy kompanów do towarzystwa i kolejnych prób.
Kinga

Dla wszystkich, którzy wołają o pomoc! Dla tych, którzy nie chcą czytać encyklopedii lecz słuchać pogadanek, ale takich życiowych, prosto z serca i mądrej głowy. Daje nam do zrozumienia, że każdy może być nieskuteczny, to zupełnie normalne.
Senior

Autor mobilizuje, zachęca do stawiania kolejnych kroków, wzmacnia w nas innowacyjność, chęć bycia kreatywnym. Książka nie jest tak nachalna jak większość pozycji od trenerów personalnych, jest opanowana, wyważona i pozostaje w myślach.
Mirosław Wieczorek

Sprawia, że zaczynamy wychodzić naprzeciw własnym oczekiwaniom, a nie cudzym. Powoduje, że czujemy się dobrze we własnej skórze, w swoim ciele i nie czujemy powodu do narzekań, a raczej impuls do działania.
Andrzej

Bardzo wartościowa wiedza. Moim zdaniem tą książkę powinien przeczytać praktycznie każdy. Ta wiedza ktora jest tam zawarta jest o wiele więcej warta niż te kilkanaście złotych.
Rafał Baran

Spoko gościu, bo nie traktuje siebie strasznie poważnie. Podpowiada nam, jak czepiać się marzeń i nie puszczać, aż ich nie osiągniemy. Uwalnia w nas pozytywne emocje, za jej pośrednictwem stajemy się optymistami, chętniej się angażujemy w wyzwania.
Bartłomiej

Po przeczytaniu naszła mnie refleksja, że nie muszę mieć wszystkiego, ponieważ nie jestem w stanie i grozi mi depresja, ale mogę mieć bardzo wiele poświęcając część, która jest odrobinę mniej ważna.
Franciszek

Odnoszę wrażenie, że dzielenie się wiedzą sprawia autorowi przyjemność i właśnie dlatego książkę czyta się tak dobrze. Ta frajda autora, że pisze dla nas udziela się czytającemu. Miła lektura i kształcąca, co niemniej istotne.
Krzysztof Fiszer

Pomaga się zdystansować od innych, od ich poglądów, opinii na nasz temat, dzięki czemu unikamy niepotrzebnego stresu i bardziej skupiamy się na działaniach, które naszym zdaniem mają sens.
Arek

Każda książka tego autora jest dla mnie niepowtarzalna i uczy mnie wiele. Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czego potrzebują. A dlaczego, po pomoże nam to odkryć i zdefiniować! Dzięki niej ostatecznie zdecydujemy się na to, co nas podnieca w życiu najbardziej.
Marzena

Nie ma takich rzeczy, które mogą nas przerosnąć. Skoro człowiek wpadł na pomysł, to z biegiem czasu znajdzie też metodę realizacji. Trzeba się tylko poświęcić dla idei i cierpliwie pracować. Książka zachęca do podejmowania ryzyka.
Aleksander

Dla miłośników psychologii oraz szkoleń miękkich, ale wykraczająca poza standardowy podręcznik, gdyż jest bardzo osobista i nawiązująca do prywatnego życia autora. Sprawia, że czujemy się lepsi i mądrzejsi w tym, co robimy.
Stefan

Przestrzega, żeby nie być ofiarą, a jest nią nie ten, kto przegrywa lecz ten kto się poddaje, bo polec w walce to bohaterstwo. Walczmy jednak o słuszną sprawę, bo niekiedy lepiej spożytkować siły na budowanie od podstaw niż zdobywanie.
Mietek

Oryginalne działania to strach i słowa zniechęcenia innych, a kiedy się uda, to nagle sytuacja się odwraca i podziwu. Pionierzy zawsze najpierw są przeklinani i ściągani do parteru, a potem wychwalani. Takie jest życie, historia zna mnóstwo przykładów.
Zenon

Autor wprowadza nas w świat swoich wartości. Pokazuje, czym kieruje się w życiu i jak podejmuje decyzje. Uświadamia nam ograniczenia, ale także dodaje mocy, żeby je pokonywać, bo one nie znikną, ale trzeba je przejść.
Klaudia

Rozpamiętując własne krzywdy skupiamy się na cierpieniu, które staje się tym większe. Walcząc o własne marzenia jesteśmy skoncentrowani na realizacji, na stwarzaniu sobie możliwości i o to chodzi w życiu!
Adamczyk Lucjan

Uczy, aby odcinać się od tergo, co się nie udało, żeby traktować to jako naukę na przyszłość, praktykę życiową, doświadczenie. Książka pokazuje nam, jak zachowują się ludzie silni psychicznie. Każdy chce taki być.
Rafał

Lubię ludzi, którzy rozmyślają, czasem filozofują, starają się przekazać coś istotnego za pośrednictwem swojej książki. Autor wielokrotnie skłonił mnie do refleksji, do głębszego zastanowienia się nad sensem mojego postępowania, ale też jego tekstu. Świetne.
Psycholog

Walkiewicz nie obawia się samotności, baa, czasem zachęca, żeby pobyć chwilę sam na sam ze swoimi myślami, aby lepiej poznać siebie. W książce wspomina o wielu pomysłach, także takich, które należało porzucić, ale trudno było się z nimi rozstać.
Agnieszka Nowicka

Merytoryczna, ale tez mocno inspirująca, ponieważ nie są to same tylko fakty i terminy, a raczej historia życia i doświadczeń. Interesujące zdarzenia i nauka praktyczna, którą ofiaruje życie pełne wrażeń i emocje świadomego ich uczestnika.
Krawczyk Jerzy

Pełna humoru i w fantastyczny sposób przybliżająca nam sylwetkę autora oraz jego styl. Opowiada on o zmianach, o marzeniach, o byciu sobą, kiedy to świat chce nas zmienić wbrew naszej woli. Po przeczytaniu książka staje się nam bardzo bliska.
Weronika_D

Autor prowadzi szkolenia i wykłady dla firm. Skoro przedsiębiorstwa gotowe są wydać duże pieniądze, aby pozyskać jego wiedzę, to ja jestem gotowa zakupić tą książkę, która nie jest dużym wydatkiem. Już ciesze się z prezentu i mam wielkie oczekiwania!
Marianna


Spis treści:

Rozdział 1. Nie strzelaj do posłańca
Rozdział 2. Do młodych
Rada pierwsza brzmi: życie jest jak góra, więc zacznij się wspinać
Rada druga: poznaj siebie, najlepiej w zmieniających się i nowych warunkach
Rada trzecia: nie biegaj po swojej górze życia, idź uważnie i świadomie
Rada czwarta: podejmuj decyzje po to, aby podejmować następne
M jak marzenia, czyli rada piąta: pielęgnuj i realizuj marzenia
M jak misja, czyli rada szósta: nadaj sens swojemu życiu, temu, co robisz, temu, jak żyjesz
M jak motywacja, czyli rada siódma: nie czekaj na motywację, sam się motywuj
O jak odwaga, czyli rada ósma: bój się i rób swoje
O jak optymizm, czyli rada dziewiąta: naucz się optymizmu
O jak odpowiedzialność, czyli rada dziesiąta: nie zrób z siebie ofiary, której wszystko się przydarza
C jak cele, czyli rada jedenasta: zapisz na kartce to, co chcesz zrobić
C jak ciekawość, czyli rada dwunasta: bądź poszukiwaczem przygód
C jak cierpliwość, czyli rada trzynasta: naucz się czekać, bo w czekaniu jest spokój i siła
Rozdział 3. Pełna MOC życia
Rozdział 4. Pełna MOC precesji
Rozdział 5. Pełna MOC odwagi
Rozdział 6. Pełna MOC marzeń
Rozdział 7. Pełna MOC zmian
Rozdział 8. Pełna MOC decyzji
Rozdział 9. Ikhakima
Lekcja pierwsza
Lekcja druga
Lekcja trzecia
Rozdział 10. Pełna MOC sukcesu
Rozdział 11. Pełna MOC w biznesie
Rozdział 12. Pełna MOC wartości
Rozdział 13. Pełna MOC przekonań
Rozdział 14. Pełna MOC bliskości
Rozdział 15. Pełna MOC cierpliwości
Rozdział 16. Pełna MOC podróży (gościnnie Jan Paweł Walkiewicz)
Marzenia
Lekcje
Ludzie
Skok ze skały
Osiem lat później, czyli jak dzisiaj patrzę na swoją podróż

Dane techniczne

Okładka twarda
Rok wydania 2016
Wydanie 2
Format 140x208
Liczba stron 208
Format zapisu audio 8

Produkty powiązane

Opinie o książce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl