Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

TED. Jak wygłosić mowę życia - Jeremey Donovan

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawnictwo: Helion
Kod produktu: 9788328311541

Opis

Zostań współczesnym Demostenesem!

  • Treść, czyli głęboko zastanów się nad tym, co chcesz przekazać innym
  • Wystąpienie i jego oprawa, czyli postaraj się ułatwić ludziom dotarcie do sedna Twojej mowy
  • Droga na scenę... i dalej, czyli szlifuj swoje umiejętności i korzystaj z nich na co dzień

Umiejętność przemawiania do dużej grupy ludzi — bez względu na to, czy będą to uczniowie liceum, tłum na wiecu czy przedsiębiorcy na konferencji — jest trudną sztuką. Niełatwo opanować nerwy, kontrolować słowa, gesty, mimikę i zachowanie, tak by słuchacze mogli skupić się na tym, co chcesz im przekazać, a nie na Twoich negatywnych emocjach. Jednak każdy, kto poważnie myśli o przekonywaniu innych do swoich idei, a także o swojej karierze, powinien doskonalić tę sztukę i korzystać z niej najczęściej, jak się da. Jeśli chcesz szybko i trwale poprawić swoje umiejętności w tej dziedzinie, sięgnij po książkę Jeremeya Donovana, który pisze o przygotowaniach do wystąpienia na konferencji TED.

TED to organizacja non profit zajmująca się popularyzacją szczytnych idei. Przed zaproszonymi mówcami stawia wyzwanie wygłoszenia prelekcji życia. Donovan wielokrotnie występował na tej konferencji, a wcześniej latami się do tego przygotowywał, więc dogłębnie przepracował ten temat. W jego książce znajdziesz ponad sto cennych wskazówek dotyczących wszystkich ważnych aspektów wystąpienia, począwszy od otwarcia wskazującego korzyści z wysłuchania prelekcji, a skończywszy na ujęciu idei w formę inspirującej odpowiedzi na początkowe pytanie. Czytaj i ćwicz, by stawać się coraz lepszym mówcą!

  • Wybór idei wartej upowszechnienia
  • Opracowanie wystąpienia i opowiadanie historii
  • Otwarcie, przejścia między częściami i zakończenie wypowiedzi
  • Wywoływanie emocji, wzbogacanie języka i szczypta humoru
  • Doskonalenie przekazu werbalnego i kontrolowanie niewerbalnego
  • Poruszanie się po scenie i korzystanie z mównicy
  • Skuteczne użycie filmów i innych rekwizytów
  • Jak Cię widzą, tak Cię piszą
  • Przygotowanie bez lęku i skuteczna zapowiedź
  • Popularyzowanie filmu z wystąpieniem na TED
  • Przestań czytać i zacznij mówić

Oczaruj i zainspiruj swoich słuchaczy!

Jeremey Donovan — organizator konferencji TEDx, mówca. Piastuje stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w Gartner Inc., firmie będącej światowym liderem w dziedzinie analiz i doradztwa technologicznego.


Recenzje:

Umiejętność przemawiania do dużej grupy ludzi - bez względu na to, czy będą to uczniowie liceum, tłum na wiecu czy przedsiębiorcy na konferencji -jest trudną sztuką. Niełatwo opanować nerwy, kontrolować słowa, gesty, mimikę i zachowanie, tak by słuchacze mogli skupić się na tym, co chcesz im przekazać, a nie na Twoich negatywnych emocjach. Jednak każdy, kto poważnie myśli o przekonywaniu innych do swoich idei, a także o swojej karierze, powinien doskonalić tę sztukę i korzystać z niej najczęściej, jak się da. Jeśli chcesz szybko i trwale poprawić swoje umiejętności w tej dziedzinie, sięgnij po książkę Jeremeya Donovana, który pisze o przygotowaniach do wystąpienia na konferencji TED. TED to organizacja non profit zajmująca się popularyzacją szczytnych idei. Przed zaproszonymi mówcami stawia wyzwanie wygłoszenia prelekcji życia. Donovan wielokrotnie występował na tej konferencji, a wcześniej latami się do tego przygotowywał, więc dogłębnie przepracował ten temat. W jego książce znajdziesz ponad sto cennych wskazówek dotyczących wszystkich ważnych aspektów wystąpienia, począwszy od otwarcia wskazującego korzyści z wysłuchania prelekcji, a skończywszy na ujęciu idei w formę inspirującej odpowiedzi na początkowe pytanie. Czytaj i ćwicz, by stawać się coraz lepszym mówcą!

Outsourcing&More (2017-07-25)


Pragniesz wygłosić mowę życia, ale zastanawiasz się czy podołasz? W takim razie zapraszam Cię do lektury, która być może zmieni Twoje podejście do tematu wystąpień.
Czy w dzisiejszych czasach da się stworzyć genialną metodę na wygłaszanie przemówień i przedstawianie prezentacji? A może wystarczy postępować według ściśle określonego schematu, który zagwarantuje sukces? :)

Książka jaką miałem okazję przeczytać nosi nazwę "jak wygłosić mowę życia". Do dyspozycji mamy ponad sto stron pełnych wiedzy ludzi, którzy zajmują się przemawianiem, i mają za sobą wystąpienia m.in w czasie trwania konferencji TED. Poprzez szczegółową analizę autora zmieniamy swój pogląd odnośnie tworzenia jakichkolwiek prezentacji przed szerszą publiką. Na początku lektury możemy odnieść wrażenie, że w książce jest pełno wykresów, podsumowań oraz rozbijania wszystkiego na czynniki pierwsze. Gdy zagłębimy się trochę bardziej okaże się, ze poza strikte konkretną wiedzą mamy również doświadczenie, które dane osoby zdobyły podczas konkretnych wystąpień.

Poprzez lekturę możemy stwierdzić, że autor podzielił książkę na kilka części i udało mu się dzięki temu osiągnąć naprawdę fajny wynik. Wszystko to sprawia, że mamy do dyspozycji naprawdę konkretne materiały oraz możliwość szybkiego dotarcia do danych rozdziałów (np. prezentacji, tematów jakie warto poruszyć na TED, czy ubrania które może być odpowiednie lub nie.) Czy ta książka ma podobać się wszystkim? Zdecydowanie nie. Warto zwrócić uwagę, iż autor w bardzo szczegółowy sposób opisuje całą "procedurę" przygotowań oraz fakt wystąpienia przed publicznością, dlatego tratowałbym tą publikację jako świetny poradnik jak krok po kroku zrobić świetne wystąpienie. Nie da się pochłonąć całej wiedzy w całości, ponieważ ma mnóstwo szczegółów, ale powracanie do niej co jakiś czas to świetny sposób na trening przynoszący efekty. Lektura wymaga od nas poświęcenia czasu a nawet notatek ( jeśli chcemy przyswoić wiedzę od razu) Nie zmienia to jednak faktu, że dowiedziałem się wielu rzeczy, na które nie zwracałem do tej pory uwagi przedstawiając daną ideę przed publicznością. Motto na początku wystąpienia, taniec na scenie, notatki...to wszystko przydaje się w czasie TED i nie tylko. W sytuacji, kiedy stres nie daje nam do końca ogarnąć wystąpienia warto być dobrze przygotowanym nawet do najbardziej błahych zadań. Polecam tą książkę wszystkim tym, którzy chcieliby poprawić swoje wystąpienia oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat wygłaszania prezentacji przed większą grupą ludzi.

Twojwybortwojaprzyszlosc.pl (2016-04-04)


Nieważne, czy jesteś guru zarządzania czy panią od matematyki

W 1984 roku miała być jednorazowym wydarzeniem. Trzy dekady później jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. To konferencja TED, której nazwa oznacza „Technology, Entertainment and Design”. Swoje wykłady mieli na niej m.in. Bill Clinton, Richard Dawkins, Bill Gates, Stephen Hawking, Naomi Klein, a pierwszym Polakiem był projektant Jacek Utko. Łączy ich to, że każdy miał tylko 18 minut, by wygłosić płomienną mowę.
Czy to dużo, czy mało? Jeremy Donovan który organizuje konferencje TEDx, czyli niezależne i lokalne wykłady w duchu TED, radzi, jak wykorzystać ten czas co do sekundy. Książka podzielona jest na cztery części. Pierwsza skupia się na wypowiedzi - wyborze przewodniego hasła, opowiadaniu historii, przechodzeniu z wątku do wątku. Druga uczy, jak zawładnąć sceną - jak wywołać śmiech lub łzy wzruszenia u słuchaczy, kiedy pozwolić sobie na dowcip, kiedy lepiej stać w miejscu, a kiedy przemierzać scenę z lewa na prawo i odwrotnie. Trzecia to lekcja nadawania odpowiedniej oprawy - tworzenia slajdów, dobierania filmów, a nawet właściwego ubioru na wykład. Ostatnia część odnosi się do tego, co przed i po TED - jak w ogóle zostać zaproszonym do grona prelegentów i co zrobić, by film z wykładu obiegł miasto, kraj, świat.
To, co jest największą zaletą książki, to fakt, że jest uniwersalna. Wykłady TED wykładami, bo nie każdy będzie miał możliwość wystąpić na scenie z charakterystycznymi czerwonymi trzema literami. Dziś jednak każdy z nas jest mówcą - w szkole, gdy przedstawia prezentację, na studiach, gdy występuje na konferencji lub broni pracy dyplomowej, w pracy, gdy prowadzi zebranie. 113 wskazówek, które pozwolą odnieść sukces podczas TED, przyda się i w tych sytuacjach. No, może z wyjątkiem „poproś o teleprompter”…
Poleciłbym ją przede wszystkim wykładowcom akademickim i szkoleniowcom, cierpiącym na trudną do wyleczenia slajdozę. 100, 200, 300 slajdów do przeczytania monotonnym głosem, kolorowe tło, kolorowa czcionka, ruchome animacje, a gdy komputer się zawiesi - przymusowa przerwa na kawę i telefon do informatyka. Donovan pokazuje, że często slajdy są wręcz zbędne. Czasem wystarczy jeden dobry rysunek lub krótki film, a czasem po prostu czarne tło. Najważniejsza jest idea i historie, które ją przybliżają. Donovan podkreśla też, że taką ideę do przekazania światu ma każdy z nas.

wroclaw.naszemiasto.pl (2016-04-01)


Po kupnie ebooka "TED jak wygłosić mowę życia" Jeremey'a Donovana połaszczyłam się na wersję drukowaną. Mimo, że wcześniej obiecałam sobie nie mnożyć bytów książkowych w domu ponad miarę...

Polskojęzyczna literatura dotycząca wystąpień publicznych i prezentacji jest dość obszerna. Znajdziecie książki, które mówią, jak swoje wystąpienia przygotowywali najlepsi mówcy (Carmine Gallo, "Steve Jobs. Sztuka prezentacji"), dowiecie się sporo na temat tego, jak powinna wyglądać prezentacja od strony graficznej (Nancy Duarte, "Slajdologia") czy poznacie pełen przekrój informacji na temat wystąpień publicznych jako takich (Maciej Orłoś, "Jak występować i zabłysnąć") czy prowadzeniu szkoleń (tutaj wiele książek, żeby wspomnieć chociażby Jarosław Holwek i "Prowadzenie warsztatów szkoleniowych").

Brakowało mi jednak materiału, który w całości poświęcony jest tylko wystąpieniu konferencyjnemu. To specyficzny i przy tym bardzo niełatwy format - mamy zazwyczaj 20 minut na przekazanie publiczności naszego punktu widzenia, dobrze jest, jeśli pamiętamy o logicznej konstrukcji, a równocześnie o elementach show (o technikach stosowanych przez mówców pisałam w notce "Angażowanie publiczności konferencyjnej").

Lukę w tym zakresie wypełnia książka "TED jak wygłosić mowę życia", autorstwa Jeremey'a Donovana wydana przez Helion, która w całości poświęcona jest wyłącznie wystąpieniom konferencyjnym. Chociaż autor pisze tutaj o przygotowaniu wystąpienia pod konferencje TED i TEDx, które mają swoje specyficzne wymagania co do wystąpień, jego rady da się zastosować praktycznie w odniesieniu do wszystkich innych konferencji. Na TED zapraszani są najlepsi mówcy - dlatego warto korzystać z technik, które tam się sprawdziły.

Jeremey Donovan, pisząc "TED jak wygłosić mowę życia", skorzystał z analizy treści. Przejrzał prezentacje i dane dotyczące ich popularności na stronie TED. Następnie wyróżnił i zliczył cechy właściwe dla najlepiej ocenianych prezentacji. Analiza stała się punktem wyjścia do napisania książki, podobnie jak własne doświadczenia autora z wystąpieniami (także na TED i TEDx).

Oto przykładowe dziesięć wskazówek z książki "TED jak wygłosić mowę życia' dotyczących treści prezentacji:

Wybierz główny przekaz i skoncentruj się na nim.
Dowiedz się, jakim typem mówcy jesteś i używaj odpowiednich środków wyrazu.
Odwołuj się do głęboko zakorzenionych ludzkich potrzeb.
Mów o tematach, które Cię pasjonują.
Zdecyduj: opowieść czy teza i buduj podporządkowane tym narracjom struktury prezentacji.
Popieraj argumenty konkretnymi przykładami.
Budź emocje.
Testuj prezentację przed wystąpieniem.
Nawiązuj do własnych doświadczeń.
Posługuj się schematem konstruowania opowieści stosowanym w literaturze (wyprawa bohatera w trzech aktach).
Konkretów znajdziecie w tej książce dużo, dużo więcej. Książka "TED jak wygłosić mowę życia" jest niesamowicie praktyczna i zawiera masę gotowych zaleceń do wzięcia i stosowania. Sugestie autora dotyczą czterech głównych obszarów związanych z przygotowywaniem prezentacji: przygotowaniem wystąpienia od strony treściowej, zachowywania się na scenie i angażowania publiczności, projektowaniem slajdów i posługiwaniem się filmami oraz rekwizytami czy też promocji nagrań z wystąpieniami.

Praktyczność książki "TED jak wygłosić mowę życia" zadecydowała o tym, że po przeczytaniu ebooka zamówiłam wersję drukowaną. Dlaczego? Już wiem, że będę po nią bardzo często sięgać.
annamiotk.pl (2016-01-25)


„TED. Jak wygłosić mowę życia” – Jeremey Donovan. O jakości wiedzy przekazywanej na konferencjach TED czy też niezależnych klonach tego wydarzenia – TEDx – mówi się bardzo różnie. Wciąż jednak w setkach wystąpień możecie znaleźć naprawdę inspirujące wystąpienia, a przede wszystkim bardzo dobry warsztat prezentowania swoich idei. Ta książka stara się rozłożyć na czynniki pierwsze najlepsze wystąpienia i w odróżnieniu od typowych poradników „jak zrobić skuteczną prezentację w weekend” stara się przemycić więcej wiedzy o tym dlaczego i jak zrobić aby wystąpienie było spójne, miało swoją historię i elementy, które przykują uwagę publiczności na czas Waszego wystąpienia.

blog.mediafun.pl (2016-01-15)


W życiu każdego człowieka, prędzej czy później, przychodzi moment wystąpienia przed publicznością. Taka czynność nie jest niczym szczególnym, a jednak nie wszyscy potrafią poradzić sobie z tremą, mówić językiem zrozumiałym i przekazywać treści ściśle dotyczące prezentacji czy po prostu przykuć uwagę słuchaczy. To oczywiście trudne zadanie.

Kiedy otrzymałem książkę do recenzji, pomyślałem: „Czy to jest mi naprawdę potrzebne?”. Zaraz po tym przypomniałem sobie wszystkie moje przemówienia do grupy ludzi (a przynajmniej kilka), a przy tym towarzyszące nim emocje. Spróbujcie sami. Prawda, że nie za każdym razem idzie jak z płatka?

Przedstawiana książka podzielona jest na cztery główne części, nie licząc wprowadzenia: „Treść”, „Wystąpienie”, „Oprawa” i „Droga na scenę… i dalej”. Pomimo tego, że bardzo często tekst odnosi się do konferencji TED i przedstawianych w nich prelekcji, zwykłego zjadacza chleba, takiego jak ja, interesują przede wszystkim trzy pierwsze działy.

Sekcja „Treść” ma za zadanie przedstawianie jak ważny jest dobór tematu do naszego wystąpienia. Znajdziemy tutaj sporo teorii, którą gdzieniegdzie udało się już nam przyswoić. Trudno jest przecież mówić o czymś czego się dobrze nie zna lub nie rozumie, prawda?

Dział „Wystąpienie” zawiera bardzo ważne wskazówki które warto stosować podczas prezentacji. Doskonalenie przekazu werbalnego i niewerbalnego, poruszanie się po scenie czy użycie wątku humorystycznego. To znajdziemy w tym dziale.

Część „Oprawa” to sposoby stworzenia otoczki podczas wystąpienia. Dostosowanie odpowiednio długich, przykuwających uwagę na odpowiednim poziomie slajdów, materiałów filmowych i ewentualnie rekwizytów to w dzisiejszych czasach bardzo ważne zadanie. Wyobraźmy sobie chociażby prezentację nowego produktu bez użycia żadnych z wymienionych rzeczy.

Na koniec „Droga na scenę… i dalej”. Tutaj mamy do czynienia z czynnościami stosowanymi przez znających się na rzeczy mówców. Przykładowo: Wskazówka 107 –„Napisz dla prowadzącego jedno-, dwuminutowy tekst zapowiedzi nawiązujący do sedna Twojego wystąpienia.” Pomyślelibyście o tym?

Okładka książki zawiera grafikę z wielkim czerwonym napisem TED oraz nierozłącznym rekwizytem przemówień – mikrofonem. Nie znajdziemy tu obrazków, a jedynie interesujące i niezbędne w wybornych przemówieniach wskazówki. Niespełna 280 stron wartych przeczytania.

DobreRecenzje.pl (2016-01-11)


Spis treści:

Przedmowa (5)
Podziękowania (11)
Wstęp. Wyznania nałogowego TED-owicza (15)
CZĘŚĆ I. TREŚĆ
Rozdział 1. Wybór idei wartej upowszechnienia (27)
Rozdział 2. Opracowanie wystąpienia (47)
Rozdział 3. Opowiadanie historii (67)
Rozdział 4. Konstruowanie sloganu (99)
Rozdział 5. Otwarcie wypowiedzi (107)
Rozdział 6. Przejścia między częściami wypowiedzi (123)
Rozdział 7. Kończenie wypowiedzi (131)
CZĘŚĆ II. WYSTĄPIENIE
Rozdział 8. Wywoływanie emocji (143)
Rozdział 9. Wzbogacanie języka (151)
Rozdział 10. Szczypta humoru (163)
Rozdział 11. Doskonalenie przekazu werbalnego (173)
Rozdział 12. Kontrolowanie przekazu niewerbalnego (181)
Rozdział 13. Poruszanie się po scenie (189)
CZĘŚĆ III. OPRAWA
Rozdział 14. Tworzenie inspirujących slajdów (197)
Rozdział 15. Skuteczne użycie filmów (205)
Rozdział 16. Zastosowanie rekwizytów (209)
Rozdział 17. Korzystanie z mównicy (213)
Rozdział 18. Jak Cię widzą, tak Cię piszą (219)
CZĘŚĆ IV. DROGA NA SCENĘ... I DALEJ
Rozdział 19. Jak zostać wybranym do wystąpienia na TED (225)
Rozdział 20. Przygotowanie bez lęku (233)
Rozdział 21. Skuteczna zapowiedź (239)
Rozdział 22. Popularyzowanie filmu z wystąpieniem na TED (245)
Rozdział 23. Przestań czytać i zacznij mówić (249)
Posłowie (251)
Przypisy (259)
O autorze (271)

Dane techniczne

Okładka miękka
Autor Jeremey Donovan
Tytuł TED. Jak wygłosić mowę życia
Tytuł oryginalny How to Deliver a TED Talk: Secrets of the World's Most Inspiring Presentations
Tłumaczenie Piotr Cieślak
Rok wydania 2015
Format 140x208
Liczba stron 280
Format zapisu audio 8

Produkty powiązane

Opinie o książce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl