Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności - David Allen

Dostępność: brak towaru
Cena: 49,90 zł 49.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawnictwo: Helion
Kod produktu: 9788328356160

Opis

Całkiem nowe wydanie!

Przejmij stery swojego życia i zapomnij, co to stres!

Kiedy piętnaście lat temu David Allen pisał swój bestseller — pierwsze wydanie książki Getting Things Done — nie przypuszczał, że świat biznesu oszaleje na punkcie tej publikacji. Książkę adresował głównie do menedżerów wyższego szczebla w korporacjach i szybko wpłynęła ona na filozofię działania wielu dyrektorów. Jednak Allen uznał, że czas na zmiany.

Dziś oddaje w Twoje ręce jej całkowicie nową wersję swojej książki. Co prawda techniki GTD są wciąż aktualne, jednak zmieniło się wiele aspektów rzeczywistości, a co ważniejsze, znacznie rozszerzył się krąg osób, do których David Allen pragnie dotrzeć ze swoim przesłaniem. Dlatego radykalnie przeredagował cały tekst i skierował go także do „gospodyń domowych, studentów, księży, artystów, a nawet emerytów”. I oczywiście do Ciebie!

Sprawdź, jak kilka prostych zasad GTD może poprawić jakość Twojego życia. Dzięki nim nauczysz się wybierać, czym, kiedy i w jaki sposób się zajmiesz, delegować, nie zapominając, co i komu przekazałeś, eliminować stres i tworzyć swoją prywatną przestrzeń relaksu — efekty nie dadzą na siebie czekać!

Zaangażuj się w swoje życie i swoją pracę!


Recenzje:

Oszalałem na punkcie książek, które dotykają tematyki z pogranicza biznesu i rozwoju osobistego. Ich lektura sprawia wrażenie, że mówi do mnie wyłączność bardzo mądra osoba, która dzieli się latami swoich doświadczeń. Czytanie jest tak przyjemne, że aż uzależniające i stwarzające zarazem zagrożenie, że skończymy wyłącznie na czytaniu nie przechodząc do aktywnego działania. Zwłaszcza, gdy wymaga od ciebie drastycznych zmian takich jak metoda GTD właśnie. Zmian trudnych do wdrożenia (ale nie z powodu skomplikowania) i wymagających od ciebie silnej woli do czasu przyswojenia, ale jakże opłacalnych. David Allen zmienił życie setek tysięcy osób na świecie książką, która traktuje o metodach zarządzania swoimi myślami, pomysłami, działaniami i zadaniami tak, by wszystko co robimy miało większy sens i ułatwiało nam organizację naszego życia. Autor podaje konkretne działania układające się w konkretny system, ale na potrzeby tej recenzji podam kilka wyrwanych z kontekstu sposobów:

– Zapisywanie każdej myśli, którą uznajemy w danej chwili za ważną
– Robienie czynności, która zajmie nam do dwóch minut od razu
– Planowanie długofalowe i rozbijanie ich na pomniejszenie działania prowadzące do celu
– Sztuka selekcji każdego naszego pomysłu i usuwanie z listy zadań rzeczy, które po namyśle są jednak zbędne i do niczego nie prowadzą
– GTD sugeruje, aby trzymać wszystko w JEDNYM miejscu zamiast trzymać informacje w kilku różnych miejscach (żółtych karteczkach, na biurku, w domu itd)

Tak, o tym będzie w dużej mierze traktować ta pozycja. Nieco zaskakujący jest dla mnie osobiście fakt, że metodą prób i błędów przez całe swoje życie sformowałem dość podobny do GTD własny system efektywnego zarządzania zadaniami (moim notatnikiem w którym trzymam wszystkie dane jest Evernote, które zapewnia mi dostęp do moich notatek z dowolnego miejsca na ziemi i z dowolnego urządzenia). Może to w pewnym stopniu świadczyć więc o tym, że coś do czego dochodziłem latami masz na wyciągnięcie ręki. Książka stanowiła więc dla mnie cenne uzupełnienie i chętnie zaimplementowałem kilka z proponowanych pomysłów, ale dla ciebie, gdy jesteś niezorganizowaną osobą, może stanowić swoiste objawienie. Dodam, że GTD nie trzeba wykorzystywać w formie proponowanej przez autora, ale wykorzystywać do swoich potrzeb konkretne wskazówki jeśli masz już własne metody, które się sprawdzają.
Dla kogo ta lektura jest wręcz obowiązkowa? Dla wszystkich, którzy cierpią na nadmiar obowiązków, mają tyle pomysłów, że mają problem z utrzymywaniem ich wszystkich w głowie i lubią podkreślać, że wciąż brakuje im na wszystko czasu. Jeśli często odczuwasz stres z powodu nadmiaru obowiązków na twoich barkach i kończysz nadrabiając je weekendami to koniecznie po tę pozycję sięgnij. Wprowadza nas stopniowo i raczej nie ma szans, by zaimplementować całość
systemu za jednym zamachem, więc możliwe, że do pozycji będziecie wracać
wielokrotnie. Szczerze polecam, bo to zdecydowany game changer.

CECHY KSIĄŻKI:
– Jest bardzo techniczna, ale czyta się ją nadzwyczaj lekko
– Ponad 400 stron
– Prawdopodobnie będziesz do niej wracać kilkukrotnie
– Wymaga od ciebie aktywnego działania, aby lektura miała sens
jakzarabiacpieniadze.com.pl (2017-02-02)

Książka jest bardzo znana, i jest już klasyką odnośnie zarządzania projektami a bardziej zadaniami. Ponieważ jest bardzo popularna i wiele osób chwaliło sobie ją to postanowiłem osobiście przeczytać i sprawdzić co jest takiego magicznego w metodzie GTD. Odnośnie do samej książki ma ok. 400 stron i raczej nie czytało mi się za jednym tchem, parę razy udało mi się zasnąć. No cóż, organizacja własnego biurka i obowiązków nie jak ma się do książek sensacyjnych, które bardzo lubię. Dlatego uważam, że książka jest „ciężka”. Mimo to postanowiłem zgłębić tajniki GTD. Pocieszające jest to, że jak posuwałem się bardziej do przodu to „akcja” w książce była ciekawsza a końcówkę wręcz przeleciałem. Książka opisuje, w jaki sposób organizować sobie pracę. I autor stara się udowodnić, że nie warto trzymać spraw w głowie. My mamy tylko generować pomysły a do przechowywania ma nam służyć zewnętrzny system. Ponieważ mam już zaliczony kurs 5S w biurze oraz na komputerze, jak również korzystam z takich aplikacji jak remeberthemilk czy trello oraz nozbe, więc znane mi są pewne aspekty metody GTD. I zapewne początek książki był dla mnie po prostu nudny. Ale każdy jest inny więc nie jest powiedziane, że ta książka nie będzie interesująca dla Ciebie.

moneygrabbing.co.uk (2016-10-30)


O pierwszej wersji GTD pisałem ponad rok temu w artykule: Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Ta książka to podstawowy podręcznik efektywności. Skrót GTD jest powszechnie znany i używany, a metoda opisana w książce cytowana w innych poradnikach o produktywności, efektywności itd.

Książka miała tylko jedną wadę była napisana przed rewolucją technologiczną, albo w momencie, gdy zmiany w technologiach dopiero raczkowały. Teraz można skorzystać z drugiego wydania, które jest uwspółcześnioną wersją tej starszej. Ale autor nie tylko zmienił fragmenty dotyczące stosowania technologii, ale przeredagował wiele rozdziałów.

W najnowszym podkaście zawarłem kilka fragmentów z nagrania nowego wydania. Są tam między innymi dwie opinie o tej nowej wersji. Zawarłem również wypowiedź samego autora jak należy czytać (słuchać) tego podręcznika.

Jest to najważniejszy podręcznik dla ludzi, którzy chcą załatwić swoje sprawy i być przy tym zarówno produktywnym jak i efektywnym. Wyjaśnia co zrobić, aby "Sprawy/Rzeczy zostały Załatwione/Zrobione".

http://ksiazki.audio (2016-06-30)


Czy istnieje bezstresowa efektywność? Według Davida Allena – autora książki „Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności” istnieje. W dodatku możemy się jej nauczyć.

Trzymam właśnie w ręku całkiem nowe wydanie tej książki. Pierwsze wydanie sprzed piętnastu lat, stało się bestsellerem i dlatego postanowiono stworzyć jego nową wersję. Książka po małej renowacji, skierowana jest nie tylko do ludzi biznesu, ale również do gospodyń domowych, studentów, a nawet emerytów.

Allen przekonuje, że życie, w którym całkowicie i bezstresowo wykorzystujemy swój potencjał jest możliwe. Jego książka ma nam w tym pomóc. Wskazówek tu co nie miara. W dodatku konkretnych, potwierdzonych przykładami. Jako, że poruszonych spraw jest tu aż tak wiele, to na końcu mamy przydatny skorowidz oraz słownik pojeć GTD. Tytułowa metoda GTD dotyczy efektywnego zarządzania. Wobec tego tematy poruszane na kartach książki dotyczą między innymi: kontrolowania swojego życia, planowania projektów, wyboru czasu, miejsca i narzędzi do efektywniejszego działania, porządkowania – kategoryzacji zadań, wyborów najlepszych opcji, przejmowania kontroli nad realizowanymi projektami. W ostatniej trzeciej części, autor skupia się na ukazaniu rezultatów jakie przyjdzie nam osiągać, jeśli będziemy przestrzegać zasad ukazanych w jego książce. Całość napisana po to, aby pomóc ludziom zapracowanym odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Podobno książka jest najlepsza w dziedzinie doradztwa życiowego, a sam Allen jest jednym z największych na świecie specjalistów w dziedzinie efektywności. Jest więc co czytać, jest co wypróbowywać w praktyce. Ponoć po lekturze „GTD”, nawet najbardziej sceptycznie nastawieni, byli pozytywnie zaskoczeni swoimi rezultatami w osiąganiu zamierzonych celów.

http://kobiecymotywator.pl/ (2016-04-01)


Spis treści:

Przedmowa do wydania polskiego (11)
Przedmowa (13)
Wprowadzenie do wydania poprawionego (17)
Witam Czytelników Getting Things Done (27)
CZĘŚĆ I. SZTUKA GETTING THINGS DONE (33)
Rozdział 1. Nowe praktyki w nowej rzeczywistości (35)
Rozdział 2. Jak kontrolować swoje życie: pięcioetapowy proces zarządzania strumieniem zadań (65)
Rozdział 3. Jak kreatywnie zabrać się do realizacji projektu: pięć stadiów planowania projektów (103)
CZĘŚĆ II. NAUKA SZTUKI BEZSTRESOWEJ EFEKTYWNOŚCI (135)
Rozdział 4. Jak zacząć: wybór czasu, miejsca i narzędzi (137)
Rozdział 5. Gromadzenie: zbieranie swoich "spraw" (163)
Rozdział 6. Analiza: opróżnianie inboxów (189)
Rozdział 7. Porządkowanie: odpowiednia kategoryzacja zadań (213)
Rozdział 8. Przegląd: aby wszystko było aktualne i funkcjonalne (275)
Rozdział 9. Działanie: wybór najlepszych opcji (291)
Rozdział 10. Przejęcie kontroli nad realizowanymi projektami (319)
CZĘŚĆ III. EFEKTY PRZESTRZEGANIA PODSTAWOWYCH ZASAD (335)
Rozdział 11. Efekt nawyku gromadzenia (337)
Rozdział 12. Efekt podejmowania decyzji zgodnie z zasadą najbliższego działania (351)
Rozdział 13. Efekt ukierunkowania na rezultaty (367)
Rozdział 14. GTD a kognitywistyka (377)
Rozdział 15. Droga do mistrzostwa w GTD (391)
Podsumowanie (407)
Dodatek. Słowniczek pojęć metody GTD (409)
Zaproszenie... (417)
Skorowidz (419)

Dane techniczne

Okładka miękka
Autor David Allen
Tytuł Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności
ISBN 9788328356160
Tytuł oryginalny Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity (Revised Edition)
Tłumaczenie Zbigniew Waśko
Rok wydania 2015
Wysokość 20,8
Szerokość 14
Liczba stron 424

Produkty powiązane

Opinie o książce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl