Zaufanie, czyli waluta przyszłości - Michał Szafrański

Dostępność: brak towaru
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
Ocena: 5
Wydawnictwo: Relacja
Kod produktu: 9788365796783

Opis

Decyzja o zmianie ścieżki zawodowej to często akt wiary. Najpierw trzeba uwierzyć w siebie i swój produkt, potem zaufać innym i cierpliwie pracować na ich zaufanie. Warto!

Ta książka to dokładna analiza mojej drogi od etatu do własnej firmy opartej na blogu. Pokazuję krok po kroku kulisy pięcioletniej drogi od zera do 7 milionów złotych przychodu. To także manifest budowania biznesu opartego na zaufaniu, otwartości, szczerości i transparentności – z licznymi dowodami na to, że dobro powraca.

BESTSELLER! PONAD 17.000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY KSIĄŻKI!

Wiele osób zadaje sobie pytanie „Jakim cudem ci blogerzy tyle zarabiają?” – ta książka odpowiada na to pytanie i szczegółowo przedstawia kwoty, plusy i minusy poszczególnych form zarabiania na blogu. To case study jednego z najbardziej dochodowych blogów w polskojęzycznym internecie – „Jak oszczędzać pieniądze”. Szczegółowe przedstawienie prawdziwych kulis rozwoju firmy opartej na blogu.


Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” to mój manifest dotyczący przedsiębiorczości i stylu prowadzenia firmy korzystającej z dobrodziejstw internetu. Bardzo szczegółowo przedstawiam w niej moje zasady i promuję etos pracy oparty na rzetelności, zaufaniu, jakości oraz systematyczności – wbrew przeciwnościom. Omawiam także krytyczne momenty w moim życiu i w historii bloga – mało kto bowiem wie, że byłem o krok od jego zamknięcia. Opisuję co doprowadziło mnie do granicy i jak sobie poradziłem ze zwątpieniem.

To dokumentacja pierwszych 5 lat istnienia mojej firmy oraz 6 lat prowadzenia bloga. Przedstawia 10 etapów rozwoju bloga, gdzie szczegółowo omawiam:

 • Jakie były cele na każdym z etapów (i kiedy pojawiły się cele finansowe)?
 • Jakie miałem założenia i które z nich się sprawdziły, a które okazały błędne?
 • Jakie były wyniki w różnych obszarach: realizacja celów, ruch na blogu, rezultaty finanse.
 • Jakie wnioski wyciągnąłem z danego etapu i jak wpływały one nam moje dalsze działania?
 • Jak wyglądały nie tylko decyzje, ale także poprzedzający je proces myślowy?

W jaki sposób stopniowo budowałem relacje z osobami, które pomogły mi dotrzeć tu gdzie jestem (i jak konkretnie pomagały)?
Dzięki temu będziecie mogli poznać nie tylko widoczne publicznie, końcowe efekty mojej pracy, ale również kulisy ich powstawania. Zobaczycie porażki, którymi wybrukowana była droga do świetnych rezultatów. Dowiecie się też, jak wyglądały moje plany na każdym z etapów rozwijania bloga i w jak niewielkim stopniu udawało się je zrealizować w założonych terminach. Prawdziwa rzeczywistość przedsiębiorcy nie ma zbyt wiele wspólnego z cukierkowym wyobrażeniem o niej. Ma ona swoje ciemne i jasne strony – i właśnie o nich piszę w tej książce bez owijania w bawełnę.


DLACZEGO NAPISAŁEM TĘ KSIĄŻKĘ?
Bo wierzę, że każdy zasługuje na wykonywanie takiej pracy, którą kocha. To NIE JEST uniwersalna instrukcja jak ją znaleźć. To historia mojego blogowego biznesu udokumentowana krok po kroku po to, żebyście mogli zobaczyć w niej analogie do własnej sytuacji. Iść swoją drogą, ale czerpiąc z moich pozytywnych i negatywnych doświadczeń.

Kolejny z powodów, dla których napisałem tę książkę, to ulotność mojej pamięci. Chociaż każdy może prześledzić rozwój bloga ”Jak oszczędzać pieniądze”, to trudno wyczytać z niego, z jakimi wyzwaniami musiałem się mierzyć – zarówno jako bloger próbujący docierać przez internet do kolejnych czytelników, jak również przedsiębiorca, który jako główny żywiciel rodziny podjął trudną decyzję o rzuceniu etatu i zarabianiu na życie w niecodzienny sposób. Książka dokumentuje ten najbardziej burzliwy okres rozwoju mojej firmy. Obejmuje pierwsze pięć lat, w których nastąpiło najwięcej zwrotów akcji i które dobrze pokazują, z czym musiałem się mierzyć jako przedsiębiorca dopiero poszukujący optymalnego modelu biznesowego.

Wiele osób mówiło mi, że „Finansowy ninja” – mój poradnik finansów osobistych – był zbyt obiektywny. Niektórzy oczekiwali, że dowiedzą się z niego więcej o mnie, o mojej strategii i filozofii działania. Nie taki był jednak jego cel. #ZCWP jest całkowicie inną książką. Tutaj bardzo subiektywnie przedstawiam mój sposób myślenia i działania. To moja droga.


DLA KOGO JEST #ZCWP?
„Zaufanie, czyli waluta przyszłości” to przede wszystkim zestaw wskazówek dla wszystkich osób, które chcą zarabiać na dzieleniu się swoją wiedzą w internecie – taką, która wynika z ich pasji, a w szczególności tych, które chcą budować swój autorytet w oparciu o bloga. Ale muszę ostrzec, że to NIE JEST uniwersalny poradnik dla początkujących blogerów. Jeśli planujesz kupić tę książkę wyłącznie jako instrukcję „jak zacząć blogować”, to lepiej tego nie rób – poszukaj wiedzy za darmo w sieci lub innych pozycji. #ZCWP jest jednak przydatną lekturą dla osób, szukających alternatywy dla prostych współprac z firmami, chcących rozwijać biznes oparty na swojej wiedzy specjalistycznej oraz tych, które chciałyby poznać mój przepis na komercjalizację bloga. Jak to określił jeden z moim znajomych – to „poradnik dla wymiataczy”. Znajdziecie tu nie tylko dokumentację całej mojej drogi, ale także zasady dotyczące współprac z markami, kulisy planowania i realizacji dużych projektów, szacowania cen, przygotowywania ofert oraz prowadzenia negocjacji. W materiałach dodatkowych zamieściłem także wzory moich ofert oraz umów.

Kolejną grupą docelową są początkujący przedsiębiorcy, którzy są pełni wątpliwości, czy można budować biznes oparty na pasji i zainteresowaniach, czy warto być uczciwym (czy może lepiej chodzić na skróty), w co wkładać energię i czy zatrudnianie pracowników jest koniecznym wymogiem powiększania firmy. Pokazuję kulisy mojego jednoosobowego biznesu i to w jaki sposób organizuję firmę, która istnieje dla mnie – a nie ja dla niej. Omawiam także powody, dla których zdecydowałem się być tzw. solo-preneurem – małą, jednoosobową firmą współpracującą z zewnętrznymi podwykonawcami.

Kolejna grupa docelowa to wszystkie osoby, które rozważają rzucenie etatu i pracę dla samych siebie. Też tam byłem! Pokazuję, jakie miałem wątpliwości, z jak dużym obciążeniem psychicznym wiązało się podjęcie decyzji o przejściu na swoje, jak przygotowywałem się do odejścia, jakie błędy popełniłem, jakie poniosłem koszty i dlaczego nadal uważam decyzję o rzuceniu etatu za jedną z najlepszych w moim życiu. Pomimo, że opisuję moją niepowtarzalną historię (bo każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię), to wierzę, że dla każdego może być ona inspirująca.

Książka powinna spodobać się wszystkim tym osobom, które lubią przepełnione konkretami biografie pokazujące nie tylko sukcesy danej osoby – bo to każdy widzi, ale także kulisy drogi do tych sukcesów – włącznie z pokazaniem procesu decyzyjnego, błędów, ewolucji oraz zmian w sposobie działania i myślenia. Po prostu wpuściłem Was do mojej głowy i jestem bardzo dumny, że udało mi się uchwycić wszystko tak, jak planowałem.

A przy tym jest to również kompleksowy podręcznik jak można budować markę osobistą i biznes całkowicie oparty na zaufaniu. Zaufaniu najpierw do siebie, potem naszym do innych osób i na końcu – innych do nas. I w końcu, jak można zarabiać olbrzymie pieniądze niejako przy okazji wykonywania dobrej i przydatnej innym pracy, przy wykorzystaniu dobrodziejstw internetu.

Ta książka ma Was przekonać, że dobro naprawdę powraca i warto wiarę w to zaszczepić w kulturze swojego działania. Bo zaufanie jest walutą przyszłości (i tak naprawdę zawsze nią było).

Jeśli czytaliście i polubiliście książki „100$ Startup” („Niskobudżetowy startup”) i „Rework”, to jestem absolutnie przekonany, że spodoba się Wam także „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. Jest w niej kawał mojego serca i filozofii działania, która bardzo dobrze mi się sprawdziła, i wierzę, że może pomóc innym tak, jak mi kiedyś pomogły wymienione wyżej książki.


Spis treści:

Książka ułożona jest zgodnie z kolejnością wydarzeń i szczegółowo przedstawia kolejne kwartały rozwoju bloga "Jak oszczędzać pieniądze".

 • Rozdział 1
  Zacznij od „dlaczego?”
  Dziś każdy projekt rozpoczynam od identyfikacji prawdziwych powodów, dla których chcę go realizować. Poszukując odpowiedzi na pytania o zasadność nowego przedsięwzięcia, w gruncie rzeczy weryfikuję jego celowość. Nie inaczej było w przypadku tej książki...

Dlaczego napisałem tę książkę ► Nie licz na sukces w jedną noc! ► Każdy może być motorem zmiany

 • Rozdział 2
  Kim jestem dziś i co robiłem przed blogiem
  Jestem przekonany, że gdyby nie to, w jaki sposób zostałem ukształtowany wcześniej, to nie mógłbym liczyć na tak udany rozwój działalności blogowej. Przygodę z przedsiębiorczością rozpocząłem dużo wcześniej i żeby dobrze zrozumieć tę drogę, to musimy cofnąć się w czasie aż do mojego dzieciństwa...

Wyniki mojej firmy ► Oszczędne dzieciństwo ► Przedsiębiorczy dzieciak ► Poszukiwanie własnej drogi ► Szkoła czy praca? Oto jest pytanie! ► Pierwszy etat! ► Porzucenie studiów dziennych ► Wypadek, który zmienił wszystko ► Wypalenie zawodowe ► Szukam lepszej pracy, a nie płacy ► Powrót do korzeni

 • Rozdział 3
  Etap 1: Uruchamiam bloga!
  Pierwszy okres poprzedzający uruchomienie bloga. Jak się do tego szykowałem, jak pokonałem obawy. 3 miesiące przygotowań i wszystko co robiłem w pierwszych 3 miesiącach prowadzenia bloga. Konkretny plan i jego wykonanie...

Analiza polskich blogów ► Założenia początkowe dla "Jak oszczędzać pieniądze" ► Określenie mierzalnych celów ► Strategiczne decyzje i plan artykułów ► Technologia na zapleczu bloga ► Wygląd bloga ► Newsletter ► Analiza ruchu ► Aktywność poza blogiem ► Start newslettera ► Co mogę zrobić dla Pata?

 • Rozdział 4
  Etap 2: Nauka zwiększania ruchu
  Przez pierwsze pół roku prowadzenia bloga nie myślałem o pieniądzach i nie zastanawiałem się nad tym, jak będę na nim zarabiać. Koncentrowałem się przede wszystkim na tworzeniu przydatnych treści i sprawdzeniu czy wytrzymam w blogowaniu. Już po pół roku podjąłem decyzję o odejściu z etatu...

Zrozumieć czytelników ► Ewolucja sposobu tworzenia treści ► Biblia jako przykład sztuki opowiadania ► Podstawy warsztatu blogera ► Pętla transformacji ► Jak pozyskiwać ruch na bloga ► Mentalne przygotowanie do rzucenia etatu ► Kontrowersyjne tematy

 • Rozdział 5
  Etap 3: Hejterzy i kryzys
  Pierwszy kwartał 2013 r. był zdecydowanie najtrudniejszym okresem w całej historii bloga. Tak naprawdę byłem bardzo bliski jego zamknięciu. Tak właśnie działa hejt - zwłaszcza wtedy, gdy uderza w sposób całkowicie niespodziewany i w momencie, w którym sami mierzymy się z przeróżnymi wątpliwościami...

Pierwszy poważny kryzys ► Szefie, odchodzę! ► Batalii w komentarzach ciąg dalszy ► Start podcastu ► To ty jesteś tym Michałem? ► Otwieram własną firmę ► Pierwszy występ w telewizji

 • Rozdział 6
  Etap 4: Huśtawka emocjonalna i pierwsze pieniądze
  Drugi kwartał 2013 r. - mimo że bardzo męczący dla mnie pod względem psychicznym z powodu wątpliwości związanych z rzucaniem pracy - był także najbardziej burzliwym i ciekawym okresem rozwoju mojego bloga. To czas wielu "pierwszych razów"...

Moja podcastowa autoterapia ► Mistrzostwo w pożyczonych trampkach ► Pierwsza publikacja w czasopiśmie ► Pierwsza współpraca komercyjna ► Detale współpracy z Payback ► Zmiana wyglądu bloga ► Współpraca ze Zbyszkiem z App Funds

 • Rozdział 7
  Etap 5: Nowe życie po etacie
  Koniec etatu, wakacje i udany start we własnej firmie. Pod koniec września czułem, że złapałem wiatr w żagle. Chociaż pożegnałem się z pracodawcą zaledwie dwa miesiące wcześniej, to wydawało mi się, jakby minął już rok. Zawdzięczałem to ferworowi pracy, w którą się rzuciłem po powrocie...

Przykład pozytywny: Meritum Bank ► Przykład negatywny: Propozycja innego dużego banku ► Pracę na swoim zaczynam od wakacji ► Pierwsze próby monetyzacji ► Reklamy Google AdSense ► Samodzielna sprzedaż reklam ► Afiliacja ► Szkolenia i inne występy gościnne ► Pierwsze spotkanie z Czytelnikiem

 • Rozdział 8
  Etap 6: Ekspert
  Rok 2013 zamykałem jako początkujący przedsiębiorca i jednocześnie pełnoetatowy bloger. Uwzględniając kosztowne rozstanie z etatem, pod względem finansowym był to najgorszy rok od wielu lat. Ja jednak cieszyłem się z tego wyniku - bo był dodatni...

Blog Forum Gdańsk 2013 ► Czytelnicy – bohaterzy ► Start projektu Elementarz Inwestora

 • Rozdział 9
  Etap 7: Popularny bloger
  Po półtora roku prowadzenia bloga nadszedł czas na prawdziwy wybuch mojej popularności. Bardziej od faktu bycia znanym blogerem cieszyło mnie to, że udaje się popularyzować tematykę oszczędzania i mądrego zarządzania pieniędzmi. Miałem ambitne plany na rok 2014...

Mocny plan na rok 2014 ► Fala niespodziewanej popularności ► Konkurs Blog Roku 2013 ► Pivot projektu Elementarz Inwestora ► Pierwszy kurs, czyli strach ma wielkie oczy ► Pierwsi współpracownicy ► Pierwsze spotkania #JOPlive

 • Rozdział 10
  Etap 8: Konferencje i finansowy przełom
  Odstąpiłem od wcześniej realizowanej strategii i nastąpił finansowy przełom. Dzięki afiliacji zarobiłem duże pieniądze i trafiłem na czołówki portali. Już nie tylko pisano o tym, że "ten bloger ciekawie pisze", ale także "ciekawie pisze i świetnie zarabia"...

Elementarz Inwestora - pierwszy duży partner ► Konferencja ALIVE w Berlinie ► Jak dojść do tego, co jest dla nas najważniejsze? ► Rekordowa afiliacja ► Kurs Budżet domowy w tydzień ► Technologia ► Badanie rynku i strategia sprzedażowa ► Strategia promocji ► Wyniki sprzedaży

 • Rozdział 11
  Etap 9: Efekt domina
  Kończy się wyczerpujący "Elementarz Inwestora". Wiele się na nim nauczyłem i wyciągnąłem wnioski przed roczną współpracę z Mastercardem. Dobry rok i perspektywa dużego kontraktu w kolejnym, pomogły mi podjąć decyzję o całkowitym wyeliminowaniu jednorazowych współprac komercyjnych....

Półroczne negocjacje z Mastercardem ► Elementarz Inwestora - własny produkt finansowy ► Blogerski rachunek maklerski ► Wyniki projektu Elementarz Inwestora ► Występ i nagroda na Blog Forum Gdańsk 2014

 • Rozdział 12
  Etap 10: Era dużych projektów
  Era dużych projektów zakończyła pierwsze 6 lat rozwoju bloga i 5 lat prowadzenia własnej firmy. Dopiero ona pokazała prawdziwy potencjał skalowania mojej jednoosobowej działalności internetowej. Omawiam szczegółowo plusy i minusy tego modelu...

Roczna współpraca z Mastercardem ► Kurs "Pokonaj swoje długi" ► Konferencje i wystąpienia publiczne ► FinBlog - konferencja blogerów finansowych ► Wolny od długów! ► Książka Finansowy ninja - przełomowy self-publishing ► Destrukcyjne skutki niespodziewanego sukcesu ► Pajacyk

 • Rozdział 13
  Epilog
  W tej książce pojawia się bardzo dużo imion i nazwisk. To celowe. Chciałem pokazać, jak ważną rolę na mojej drodze odgrywają inni ludzie. Pomimo że jestem zdeklarowanym przedsiębiorcą jednoosobowym, to nie byłbym tu, gdzie jestem, gdyby nie pomoc, wsparcie i chęć dzielenia się doświadczeniami przez inne osoby. W większości przypadków otrzymywałem to wszystko z dobrego serca i bez cienia interesowności...

Ludzie ► Moje spotkanie z Patem Flynnem ► Nauka płynąca z tej historii

Dane techniczne

Okładka miękka
Autor Michał Szafrański
Tytuł Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga
Rok wydania 2018
Format 23.9x16.3
Liczba stron 380

Produkty powiązane

Opinie o książce (1)

29 czerwca 2021

Książka znanego blogera i autora bestsellera "Finansowy ninja". Książka dobrze, wręcz rewelacyjnie napisana. Autor z dużą pokorą opisuje swoje doświadczenia, trudności, wątpliwości i drogę do sukcesu. Z całą pewnością wartościowa pozycja na półce każdego kto chciałby rozpocząć coś swojego, np. blog, podcast, czy biznes internetowy. Stąd gorąco polecam, aby się z tą książką zapoznać. Michał Szafrański znany jest z transparentności, to dość ciekawe i nowatorskie podejście w Polsce i chwała mu za to. Równocześnie "Finansowy ninja" jest w mojej opinii o półkę wyżej. Moje oczekiwania co do tej pozycji były po prostu "wyższe", oczekiwałem więcej konkretów, "mięsa", pewnych niuansów, które będą niosły ze sobą unikalną wartość. Tego w tej książce nie znalazłem - szkoda. Być może nie jestem osobą z grupy docelowej, a może moje oczekiwania są rozbieżne, jeśli chodzi o powód i cel napisania tej książki. Autor bardzo się ode mnie różni, jeśli chodzi o osobowość. Stąd z jednej strony to dość ciekawe poznać jego metody i schematy myślenia, a z drugiej bywa to nieco męczące.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowy zwrot
365 dni na darmowy zwrot
Darmowa dostawa (Pocztex PUNKT (Odbiór w Punkcie)) już od 99,00 zł.
Bezpieczne zakupy
 • DARMOWY ZWROT
 • 365 dni na zwrot bez podawania przyczyny
 • Bezpieczne płatności
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Szybka wysyłka: dziś kupujesz - dziś wysyłamy
 • Dostawa do wszystkich krajów świata
 • Wysyłamy do: Paczkomaty InPost
Promocje
Outlet - Ekonomia i polityka - Ludwig von Mises
Outlet - Ekonomia i polityka - Ludwig von Mises
29,00 zł 9,97 zł
szt.
Outlet - Ukryty ład - David Friedman
Outlet - Ukryty ład - David Friedman
29,00 zł 19,77 zł
szt.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl