Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

12 rules for life - światowy bestseller 0
12 rules for life - światowy bestseller

„12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” autorstwa Jordana B. Petersona to swoisty dekalog dla osób, które chcą zmienić swoje życie na lepsze, które chcą dowiedzieć się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Bez względu na wyznanie i pochodzenie: „12 życiowych zasad” jest ponad wszelkimi podziałami. Dzięki mądrości zawartej w tej książce każdy (słownie: każdy) człowiek na naszej planecie będzie w stanie sprawić, by jego świat, jego życie, jego myślenie, jego postępowanie było takie, jakie każdy z nas sobie tego życzy (przy każdej uroczystości, świętach czy innych okolicznościach).
Autorem książki jest Jordan B. Peterson, profesor psychologii na Uniwersytecie w Toronto, zajmujący się między innymi psychologią ideologii, osobowości, religii, mitologii oraz systemami totalitarnymi. Jordan B. Peterson prowadził również swoją praktykę lekarską, w której pomagał ludziom zmagającym się z lękiem czy depresją. Stąd jego dzieło „12 życiowych zasad” jest poparte nie tylko wiedzą akademicką, lecz także wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Autor książki umie słuchać, umie mówić i w sposób magiczny potrafi pisać. Jest autorem wielu prac, jednak moja „znajomość” z Jordanem B. Petersonem rozpoczęła się właśnie od „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” i będzie kontynuowana dalej.

Tytuł „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” będę w tej recenzji powtarzał wielokrotnie, abyście dobrze zapamiętali tą pozycję, ponieważ dzięki niej każdy będzie w stanie zrozumieć i przekazać swoim znajomym i/lub swoim dzieciom to, co jest i powinno być dla nas w życiu najistotniejsze.
W książce omówione zostały najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby zachować spokój duszy, spokój ciała i zrozumieć społeczeństwo. Dorobek naukowy, zawodowy i społeczny autora książki jest bardzo pokaźny, robi ogromne wrażenie, jednak kunszt mistrza i mądrość jego wypowiedzi można poznać poprzez oddanie się tej lekturze. I tu uwaga: książka „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” nie jest dla każdego!! Jest tylko dla osób, które są gotowe na poznanie prawdy życia, na zrozumienie zachowań ludzkich. Jest tylko dla osób, które są mentalnie gotowe na długotrwały proces dedukcji, dowodów i wyjaśnień.

„12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” nie jest książką do przeczytania w jeden, dwa czy pięć wieczorów!! Trzeba się do niej przygotować, trzeba znaleźć czas, znaleźć w sobie pokłady chęci poznania prawdy, trzeba otworzyć swój umysł i priorytetowe - zaufać autorowi! Poświadczam i powtarzam: trzeba zaufać autorowi, a na pewno nikt nie będzie zawiedziony.

Nie bez powodu wspominałem o zainteresowaniach Jordana B. Petersona do religii i mitologii, ponieważ w książce znajduje się mnóstwo odniesień dotyczących religii i czasów mitologicznych. Wiara jest nieodzownym elementem egzystencji człowieka na Ziemi – bez podziału na światopogląd, na wyznanie czy pochodzenie – w książce omówione są kluczowe dogmaty wielu wyznań, dlatego ta książka jest uniwersalna i unikatowa. Wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie przez wielu myślicieli, towarzyszyła ludziom przez wieki i to ona niejednokrotnie kreowała wydarzenia historyczne. Dlatego właśnie należy zaufać autorowi, który doskonale potrafi przedstawić mity, legendy i opowieści w bardzo logiczny i konstruktywny przekaz oraz co kluczowe: przyrównać to do naszego współczesnego i codziennego życia. To jest prawdziwy kunszt profesora Jordana.

Książka „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” jest przewodnikiem, poradnikiem, przepisem, spisem reguł, wyznacznikiem zdrowszego umysłu i relacji międzyludzkich. Należy znaleźć w sobie siłę, otworzyć swój umysł i poświęcić się dla dokładnego poznania i zrozumienia najważniejszych zasad człowieczeństwa. Zwracam na to uwagę po raz kolejny: jeśli czytelnik oczekuje krótkich rozdziałów, które pisane są szybkim, współczesnym coach’owym językiem to ta książka nie jest dla niego. Nie da się wyjaśnić zasad kierujących ludzkością od zarania dziejów w kilku prostych słowach. To wymaga czasu. W rozdziałach można dostrzec naleciałości akademickich dyskusji i dość długich historii i dowodów – jednak należy zaufać autorowi, a wtedy dostrzeżecie to, czego wyczekiwaliście. Osoby, które kiedykolwiek pisały książki, artykuły bądź prace dyplomowe dostrzegą ogrom pracy i zdobytej wiedzy, jaką autor musiał posiąść, by stworzyć tak niezwykłe dzieło.
Książka dostarczy Wam więcej wiedzy, niż się tego spodziewacie.

„12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” jest książką ponadczasową. Jest świetnym wyborem na prezent, doskonale spisze się przy długich zimowych wieczorach, jak i letnim spędzaniu czasu nad wodą czy na łonie natury. Książka będzie Wam towarzyszyła latami, ponieważ jej wiedza i mądrość nie przeminą wraz z kryzysami ekonomicznymi, epidemiami czy zmieniającą się władzą w państwach. Przekazywana z pokolenia na pokolenie zaprocentuje lepszym życiem naszych potomków. Może być przekazywana wraz z posagiem lub sama w sobie może stanowić posag. I jestem w swoich słowach bardzo poważny! Gdyby „12 życiowych zasad” wprowadzić jako obowiązkową lekturę w szkołach, świat z biegiem czasu stałby się piękniejszy, pozbawiony wojen, kłótni i w końcu zapanowałby pokój.

Książkę moim zdaniem można i trzeba czytać jak Biblię: zarówno bezpośrednio jak i między wierszami - nabiera wówczas wielokrotnie mocniejszego wydźwięku, siły i przekazu. Wystarczy tylko zaufać. Najlepiej jest ją czytać po kolei, chociaż przeskakiwanie pomiędzy rozdziałami nie zaburzy przekazywanej mądrości i ujawnianym tajemnicom.

Ogólna ocena książki od 1 do 10: 9

Książka „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” jest niekwestionowanym majstersztykiem. Jordan B. Peterson to prawdziwy mistrz słowa i ludzkiego umysłu. Chcąc to dostrzec, należy się do tego przygotować. Jeśli po przeczytaniu pierwszego rozdziału nie przekonasz się do dalszej lektury, to znaczy, że nie przygotowałeś się wystraczająco dobrze, nie zrozumiesz głębokiej wizji autora i nie dostrzeżesz prawdziwej puenty rozdziału. Dlatego przed odłożeniem książki na półkę należy dać sobie szansę i ponownie przysiąść do lektury.

Jeśli ktoś zapyta, jak ta książka pomoże w rozwijaniu biznesu, w jaki sposób wpłynie na życie w rodzinie, jak dzięki niej da się rozwinąć swoją karierę to odpowiedzi na te pytania ukazywać się będą pod koniec każdego rozdziału, tylko jeśli uważnie przeczytacie każdy rozdział ☺

Książkę znajdziesz tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl