Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Sekrety Amerykańskich Milionerów 0
Sekrety Amerykańskich Milionerów

Książka znana i powszechnie ceniona. Dwóch autorów podejmuje się zbadania statystycznego amerykańskiego milionera. Czy jest „self made manem”? A może odziedziczył fortunę? Jak drogi zegarek nosi i jak wygląda jego życie rodzinne?

Te pytania zostają błyskotliwie prześwietlone na podstawie wieloletnich badań, które w zamyśle miały pomóc wielkim biznesom w sprzedaży luksusowych towarów.

Jeśli sądzisz, że amerykański milioner rozbija się sportowym kabrioletem i mieszka w pałacu z kolumnami jesteś w błędzie. Najczęściej będzie on Twoim skromnym sąsiadem, który oszczędnością i ciężką pracą zbudował małą fortunę. Milionerzy to nie ci, którzy szastają pieniędzmi, ale zdyscyplinowani i poukładani ludzie, wiodący stabilne, przykładne życie obywatela.

Czemu miałbyś więc czytać książkę o przeciętniakach? Po pierwsze dlatego, że zwyczaje życiowe amerykańskich milionerów są fascynujące w swojej prostocie i sensowności. Konfrontacja z nimi pozwoli Ci z kolei przeanalizować własne zwyczaje i ocenić, czy ich drobna korekta nie przybliży Cię do większego poczucia bezpieczeństwa. Po drugie „milioner zza ściany” nie jest nudziarzem. W dzisiejszych czasach, pełnych medialnych gwiazd i celebrytów, zwrócenie uwagi na solidność i satysfakcję płynącą z uczciwej pracy, oszczędności i roztropnego przygotowania na jutro potrafi być przyjemną odtrutką dla blichtru atakującego nas z ekranów. Lektura Sekretów Amerykańskich Milionerów pokazuje, że nic nie jest tym czym się wydaje i że znacząca zamożność bywa bliżej naszych rąk niż podejrzewamy.

Stanley i Danko wprowadzają nas w świat milionera z sąsiedztwa bardzo kompleksowo. Opowiedzą o nabywanych przez niego samochodach i tym, jakie ma zwyczaje zakupowe. Jak się ubiera i jak odnosi się do manifestowania zamożności i statusu zawodowego. Nakreślą sposób zarządzania majątkiem w sile wieku i strategie emerytalne. Wreszcie, dadzą nam cenny wgląd w to jak milionerzy wychowują dzieci i czego pragną ich nauczyć o pieniądzach. Odmalowany portret jest sugestywny i przekrojowy, dzięki czemu pozwala spojrzeć na rzeczywistość bardziej krytycznie - skutecznie pomoże Ci się wyleczyć z osądzania zasobności portfela po zewnętrznych pozorach.

Sekrety Amerykańskich Milionerów to dziś pozycja klasyk w biblioteczce ekonomicznej. Odnosi się do podstaw – filozofii życiowej, która stoi za budowaniem fortuny. Jak wszystkie ważne książki, dotyka samej bazy zagadnienia i bez specjalistycznej wiedzy pozwala wejść w pierwsze kroki rozsądnego gospodarowania finansami. Najcenniejszy w niej jest fakt, że nie sprzedaje nam efektywnego sposobu na wzbogacenie się dla specjalisty, ale filozofię życiową dzieloną przez tysiące zwykłych osób, z różnych branż i o różnym wykształceniu. Droga do prosperity nie jest bowiem zarezerwowana dla lekarzy i prawników, ale jak dowodzą Stanley i Danko – uniwersalna. Jej podstawą nie jest dyplom drogiej uczelni, tylko oszczędność, pracowitość, upór i roztropność. I taka wizja dodaje otuchy, bo nie dotyczy przecież tylko „amerykańskich milionerów”, ale może być równie bliska „polskim”.

Ten tytuł interesująco możesz połączyć z bardziej praktycznym Finansowym Ninją albo też zestawić z napisanym przez Tima Ferrisa podręcznikiem 4-godzinny tydzień pracy - ta ostatnia pozycja będzie o tyle ciekawa, że prezentuje zupełnie inne podejście do zasobów i zamiast na ich akumulacje, kładzie nacisk na bieżące zaspokajanie potrzeb. Taka dyskusja dwóch stanowisk pozwoli Ci wypracować własne wnioski na podstawie szerszego spektrum poglądów.

 

https://ksiegibarneja.pl/Sekrety-amerykanskich-milionerow-Stanley-Danko

https://ksiegibarneja.pl/Finansowy-Ninja

https://ksiegibarneja.pl/4-godzinny-tydzien-pracy

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl