Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Recenzja książki Filozofia XD Sławomir Mentzen 1
Recenzja książki Filozofia XD

Filozofia XD” autorstwa Sławomira Mentzena to obowiązkowa książka dla osób, które nie boją się wiedzy, nie boją się przedsiębiorczości i nie boją się poprawności politycznej.

Jeśli jesteście otwarci na wiedzę, chcecie poznać zdanie osoby, która zna zakulisowe życie polityczne oraz jest przedsiębiorcą z aktualną wiedzą podatkową w kraju, udzielającą wielu wywiadów zarówno w telewizji jak i dla twórców internetowych to usiądźcie wygodnie, zapnijcie pasy, wyłączcie rozpraszacze i zapraszam do lektury!

Autorem książki jest Sławomir Mentzen, właściciel kancelarii podatkowej, polityk i ekonomista. Sławomir Mentzen jest bardzo aktywny w mediach. Jako znawca prawa podatkowego udziela wielu wywiadów i porad w zakresie podatków u wielu twórców na YouTubie, jak również bierze udział w dyskusjach na antenach telewizyjnych. Na portalach społecznościowych na bieżąco komentuje wydarzenia polityczne, gospodarcze i społeczne. Wzmianka o jego internetowej twórczości jest tu nieprzypadkowa, ponieważ jako jeden z niewielu polityków dostrzega, że współczesne czasy są zgoła inne i to właśnie aktywność wśród internetowych twórców daje możliwość dotarcia z niezależnym przekazem do młodszego pokolenia oraz przedsiębiorców.

Książka „Filozofia XD” jest opisem współczesnej polskiej sytuacji gospodarczej okiem eksperta w tej dziedzinie. Niech nikogo nie zmyli tytuł książki – jest to niezwykle wartościowa porcja wiedzy zarówno podatkowej jak i politycznej. Tytułowa „Filozofia XD” jest odpowiedzią Sławomira na decyzje polityków dotyczące polskiej gospodarki. Co się kryje pod pojęciem „Filozofii XD” i o co w niej chodzi? Czemu tak często pojawia się w memach ze Sławomirem? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w książce ☺ I jestem w tej kwestii niezwykle poważny: należy osobiście przeczytać ten chronologicznie ułożony felieton, aby dobrze zrozumieć ironiczną (i jednocześnie popartą trafnymi spostrzeżeniami) wartość „Filozofii XD”.

Książka „Filozofia XD” jest dla osób, które mają otwarte umysły, które nie boją się tematów ekonomicznych, podatkowych, politycznych. „Filozofia XD” jest świetną lekturą dla przedsiębiorców, dla fanów rozwoju osobistego, dla osób mających dystans do sytuacji politycznej w kraju. Jeśli jesteś uprzedzony do różnych partii politycznych, jeśli nie interesujesz się tematami przedsiębiorczości i uważasz, że podatki Ciebie nie dotyczą – ta książka nie jest dla Ciebie. Nie zrozumiesz przesłania autora i nie wyniesiesz z tej lektury tego, co jest w niej najważniejsze. Jeśli jednak masz ambicje, aby przełamać swoje bariery i rozumiesz, że warto podjąć takie tematy, które przecież nas wszystkich bezpośrednio dotyczą, to gratuluję – właśnie otworzyłeś swój umysł i jesteś gotowy na rollercoaster w wersji Sławomira Mentzena ☺ Jeśli uznasz, że taka tematyka wykracza poza Twoje możliwości i nie rozumiesz zasad prowadzenia własnej działalności to uświadom sobie, że u władzy mogą być osoby, które tylko czekają na tak niewyedukowany tłum. Myślę, że jest to dobra motywacja na podjęcie tematu, który kryje się pod ironicznym tytułem „Filozofia XD”.

Niekwestionowaną zaletą książki Sławomira Mentzena jest jej autentyczność. Wszystkie opisywane sytuacje miały miejsce w naszym kraju w przeciągu minionych kilku lat, opisują również działania gospodarcze w okresie pandemii, czyli dotyczą bezpośrednio nas wszystkich w czasie teraźniejszym. Dodatkowo, książka napisana jest przez eksperta w dziedzinie prawa podatkowego, przedsiębiorcę, który obraca się w kręgach politycznych oraz medialnych – lepszej konfiguracji nie można sobie wymyślić! W książce znajdziemy mnóstwo skrupulatnie wyjaśnionych absurdów i bzdurnych decyzji polityków pisanych możliwie przystępnym językiem, jednak od razu trzeba zaznaczyć, że nie da się w tym miejscu pomijać wielu fachowych terminów.

„Filozofia XD” może pełnić również formę terapii wstrząsowej – otwiera przejście do innego wymiaru – jednak ten inny wymiar to tak naprawdę nasza codzienność, która przez większość ludzi postrzegana jest jako coś, co ich nie dotyczy. I tu pojawia się kolejna zaleta książki Sławomira – wydźwięk edukacyjny. Nikt lepiej nie wyjaśni, nie wypunktuje i nie przedstawi merytorycznych uwag dotyczących prawa podatkowego jak doktor nauk ekonomicznych. Jego lekkość pióra, wysoka merytoryka treści oraz groteskowe poczucie humoru – rewelacja! A uwierzcie mi, skomplikowanych zagadnień podatkowych we współczesnej Polsce nie da się inaczej wytłumaczyć!

Moje osobiste spostrzeżenia: Gdy tylko usłyszałem o książce „Filozofia XD” nie byłem do niej przekonany. Zmylił mnie jej tytuł. Jednak po przeczytaniu całej pozycji zrozumiałem, że autorem jest zawodowiec w swoim fachu, a tytuł książki jest efektem jego ironii. Jako młody pracownik etatowy, przedsiębiorca oraz osoba, która nie ogląda telewizji tylko szuka informacji w niezależnych źródłach przekazu przyznaję – nie doceniłem tej książki. Postać Sławomira Mentzena była mi już znana wcześniej, ponieważ oglądałem wiele jego wywiadów. Jednak spisane słowa w postaci niezwykle merytorycznego felietonu, ukazujące prawdziwe gospodarcze skutki decyzji polityków w zakresie gospodarki krajowej na przestrzeni ostatnich lat wywołały na mnie ogromne wrażenie. Sławomir, z racji swojej działalności politycznej, doskonale zna nie tylko konsekwencje decyzji polityków, lecz również ich przyczyny, co tylko podnosi rangę i dramaturgię wszystkich opisanych w książce sytuacji.

Ogólna ocena książki od 1 do 10: 9

Książka opisuje współczesną sytuację gospodarczo-polityczną w kraju. Przekazywana nauka do wykorzystania w przyszłości, którą można znaleźć w książce Sławomira Mentzena polega na wyciągnięciu wniosków z przeszłości i teraźniejszości, merytorycznym wypunktowaniu przyczyn i skutków przyjmowanych i wdrażanych ustaw oraz szerzeniu wiedzy ekonomicznej wśród obywateli. To najważniejsze rzeczy, które należy podjąć, aby sytuacja każdego Polaka uległa poprawie.

„Filozofia XD” jest pełna zwrotów akcji: od dramatu, thrillera poprzez komedię, groteskę aż po specjalistyczną wiedzę ekonomiczną, branżową i wizjonerską. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie!
Jeśli uznasz, że podjąłeś złą decyzję decydując się na zakup książki, nie pal jej, nie wyrzucaj, nie chowaj. Przekaż ją znajomym, porozmawiajcie na tematy ujęte w książce, porozmawiajcie z doradcami podatkowymi, księgowymi, właścicielami rozwiniętych przedsiębiorstw. Podejmujcie merytoryczne dyskusje, szukajcie wartościowych wywiadów. Jeśli po przeczytaniu „Filozofii XD” nie będzie Wam obojętna sytuacja ekonomiczna kraju, to śmiało można stwierdzić, że odrobiliście pracę domową ☺

Kup książkę

Komentarze do wpisu (1)

13 grudnia 2022

Nie "... wywołały na mnie ogromne wrażenie...", tylko "... wywarły na mnie ogromne wrażenie... " lub "... wywołały u mnie ogromne np. emocje ..."

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl