Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Recenzja książki „Umysł Miliardera” Rafael Badziag 0
Recenzja książki „Umysł Miliardera” Rafael Badziag

Umysł Miliardera” to książka, która wciąga do tego stopnia, że trudną ją odłożyć na półkę. Ciągle chce się ją czytać, aby dowiedzieć się więcej jak działają miliarderzy.

Książka napisana jest w sposób przejrzysty i zrozumiały, oparta na wywiadach przeprowadzonych z miliarderami świata przez autora, Rafaela Badziaga. Sposób napisania książki opartej na wywiadach pozwala czytelnikowi czuć się tak, jakby sam rozmawiał z tymi wybitnymi ludźmi sukcesu. W książce swoją wiedzą dzielą się miliarderzy tacy jak: Lirio Parisotto, Petter Stordalen, Cho Tak Wong (Cao Dewong), Jack Corin, Mohed Altrad i wielu innych światowych self-made miliarderów.

Sam autor książki Rafael Badziag jest przedsiębiorcą, który mieszka w Niemczech. W latach 90-tych zbudował swój pierwszy wielomilionowy biznes jako pionier e-commerce w Europie. Autor nazywany jest również Napoleonem Hillem XXI wieku (ponieważ Rafael tworząc książkę inspirował się Napoleonem Hillem).

Przedmowa napisana jest przez Jack Canfielda i idealnie opisuje zawartość, którą znajdziemy sięgając po tę książkę. Jack uważa, że „nigdzie na świecie nie ma innej książki, która zawierałaby tyle biznesowego doświadczenia, wiedzy i mądrości”. 

Książka składa się z 20 rozdziałów, w których znajdziemy mnóstwo cennych informacji na temat drogi jaką musieli pokonać miliarderzy, aby dojść na szczyt, oraz również tego jak na tym szczycie pozostać.

Rozdział pierwszy jest rozdziałem, w którym autor dzięki rozmowie z miliarderami obala mity myślenia na temat zdobytego przez nich bogactwa. Właśnie ten początkowy rozdział zrobił na mnie mocne wrażenie i wręcz zachęcił, aby dowiedzieć się więcej o sposobie życia i postępowania miliarderów. 

Większość z nas otoczona jest stereotypowym myśleniem zaczerpniętym z otoczenia, w którym żyjemy. Dlatego też wielu szufladkuje ludzi zamożnych opiniami typu: jak taki bogaty to na pewno zrobił jakiś przekręty, musiał oszukać, musiał ukraść lub odziedziczył po bogatych rodzicach czy rodzinie. Jakże te przekonania są często mylne, ale i bardzo krzywdzące dla ludzi, który ciężko pracowali, aby odnieść swój sukces w życiu. Rozdział pierwszy książki „Umysł Miliardera” pozwala zmienić to myślenie, a autor na przykładzie przeprowadzonych wywiadów udowadnia, że nasze przekonania są mylne.  Jeden z miliarderów udzielających wywiadu, Narayana Murthy, nie urodził się w bogato rozwiniętym kraju a mimo to osiągnął sukces. Kolejny miliarder, Mohed Altrad, jest Beduinem urodzonym na pustyni, wygnanym przez swojego ojca z wioski. Udowadnia on, że miliarderzy często nie pochodzą z zamożnych, wspierających rodzin, a mimo to osiągają sukces. 

Rozdział ten zrobił na mnie duże wrażenie, ponieważ, pokazuje, że nie potrzeba żadnych „super mocy”, aby osiągnąć sukces i dorobić się miliarda na swoim koncie. Zachęcona tym rozdziałem koniecznie chciałam wiedzieć więcej na temat czynników, które kształtują i kierują ludźmi, tak, że od zera stają się najbogatszymi ludźmi świata. 

Dalsze rozdziały pozwalają nam zapoznać się z ograniczeniami ludzi sukcesu oraz z tym, jak można rozpoznać i zmienić lub wykorzystać je na swoją korzyść. Sam autor książki Rafael Badziag jest pasjonatem w poznawaniu swoich granic i ich przekraczaniu. Stworzył projekt NoLimit, gdzie walczy z ograniczeniami swojego ciała, ducha i umysłu. Podejmuje wyzwania typu: ultramaratony, ekspedycje polarne i alpinistyczne. By dojść do sukcesu ważne jest poznanie swoich granic, a radę jaką możemy dostać od miliarderów z książki to: ZACZNIJ TERAZ. 

Kolejnym ważnym czynnikiem w drodze do sukcesu poznanym w jednym z rozdziałów książki jest odpowiednie myślenie oraz walka o swoje marzenia. Miliarderzy twierdzą, że dużo osiągamy dzięki naszej motywacji do działania, ale czynnikami, które napędzają naszą motywację są trzy rzeczy: głód, desperacja i pragnienie. W dalszych rozdziałach dowiadujemy się jak ważna jest wiara w siebie oraz poznanie ćwiczenia odnośnie zasady jeża, które pokaże nam co chcemy robić w życiu. Dowiemy się, że to nie pieniądze motywują miliarderów, ale frajda z prowadzenia biznesów, które są dla nich jak dobra strategiczna gra. Poznanie filozofii truskawkowej Peterra Stordalena, mówi nam jak ważne jest skoncentrowanie się na tym co mamy i wyciągnięciu z tego jak najwięcej. W książce poznamy umiejętności mistrzostwa biznesowego, które należy posiadać oraz nawyki miliarderów. Również przekonamy się jak ważne są relacje z ludźmi oraz komunikacja. Istotnym czynnikiem w biznesowym życiu jest również wizja i misja, które należy posiadać i które ukierunkowują nas na właściwe tory.  Self-made miliarderzy podkreślają również, że w życiu i biznesie należy działać szybko, aby nie umknęła nam dobra okazja. Ryzyko w biznesie jest ważne i nie należy się go bać, ale wyjść mu naprzeciw. Żeby podjąć ryzyko kluczowa jest również siła, ponieważ w biznesie będziemy często upadać i potrzebujemy jej, aby utrzymać swoje bogactwo, podnieść się i działać dalej. W książce opisana jest również skarbnica modeli biznesowych oraz przedstawione 6 strategii skuteczności ludzi sukcesu.

Większość miliarderów książki uważa się za buntowników, dlatego podążają w nieznane, aby rozwiązywać problemy, których jeszcze nikt nie próbował rozwiązać. Lecz ważne jest to, że nie boją się być inni niż wszyscy oraz nie działają w pojedynkę, korzystają z pomocy innych ludzi. Miliarderzy są często skromni, ostrożnie obchodzą się z pieniędzmi śledząc swoje osobiste wydatki. Jedną z ich głównych cech jest szczerość. Dowiemy się od nich, że w biznesie najważniejsza jest reputacja, dlatego uczciwość i szacunek zawsze popłacają.  Edukacja jest istotną rzeczą w biznesie, nie chodzi jednak o edukację szkolną - wielu miliarderów nie posiada formalnego wykształcenia a mimo to przodują w edukacji. Miliarderzy są ciekawi świata, otwarci na nowe idee, badają nowe możliwości i dzięki temu uczą się wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Self-made miliarderzy udzielają się charytatywnie i społecznie, lubią pomagać innym ludziom jeśli tylko mają na to okazję. 

Najważniejszym czynnikiem, który pozwolił im osiągnąć duży sukces w życiu to ciężka praca. Aby dojść wysoko trzeba robić trudne rzeczy, poświęcić wiele czasu i wiele wyrzeczeń w życiu, również osobistym. W wytrwaniu przy tym pomaga miliarderom pasja, która motywuje oraz egzekucja, czyli wprowadzanie pomysłów w realny świat. 

W ostatnim rozdziale książki przekonamy się, że często świat miliarderów nie jest taki jaki widzimy w telewizji czy social mediach. Aby stać się miliarderem trzeba mieć świadomość tego, że sukces wymaga wielu poświęceń w życiu na koszt ciężkiej pracy. Dlatego często też miliarderzy są samotni. Szczęścia nie dają im rzeczy, na które przeciętny człowiek nie może sobie pozwolić, ale zwykłe przyziemne rzeczy, które każdy z nas posiada i często nie docenia. 

Jest to najlepsza książka motywacyjno-biznesowa jaką przeczytałam. Wywarła na mnie bardzo pozytywny wpływ, otworzył oczy na aspekty dotyczące bogactwa oraz jego zdobywania. Przede wszystkim zmieniła stereotypowe myślenie o miliarderach. Pokazała drogę jaką musieli pokonać najbogatsi ludzie tego świata. Bardzo podoba mi się to, że książka zawiera fragmenty wypowiedzi miliarderów na danych temat, ponieważ to udawania, że faktycznie pewne sytuacje i rzeczy w ich życiu miały miejsce. Pod każdym rozdziałem w książce znajduje się również porównanie w jaki sposób myślą zwykli ludzie, milionerzy oraz miliarderzy. Książka zdecydowanie jest warta przeczytania i wykorzystania rad w niej zawartych. 

Książkę „Umysł Miliardera” oceniam na 10/10.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl