Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

3 inspirujące kobiety biznesu, których książki dają kopa do działania! 0
3 inspirujące kobiety biznesu, których książki dają kopa do działania!

8 marca to jeden z najbardziej miłych dni w roku dla każdej kobiety. W końcu to Międzynarodowy Dzień Kobiet i celebrowanie go to sama przyjemność!

Ja ową okoliczność postanowiłam potraktować jako doskonałą okazję do przyjrzenia się kobietom, które nie tylko są doskonałymi przedsiębiorcami ale mają także smykałkę do przelewania swojej wiedzy na papier!

Oto 3 inspirujące kobiety biznesu, których książki dają kopa do działania! 

Lori Greiner

Historia Lori Greiner to świetny przykład na to, że warto ufać sobie i swoim pomysłom - pod warunkiem, że myślimy niekonwencjonalnie! Jej przygoda z biznesem zaczęła się z pozoru dość banalnie - wynalazła i zaprojektowała plastikowy organizer do kolczyków, który okazał się na tyle innowacyjnym produktem, że amerykańska sieć domów towarowych J. C. Penney zdecydowała się włączyć go do swojej oferty. Dzięki temu Lori zarobiła swoje pierwsze kilkaset tysięcy dolarów, które przyniosły jej możliwość rozszerzenia swojego biznesu. Dziś jest właścicielką 120 patentów i autorką ponad 500 produktów przeznaczonych do sprzedaży detalicznej z takich kategorii jak organizacja kosmetyków, przechowywanie biżuterii, podróże, elektronika i artykuły gospodarstwa domowego. Jej myślą przewodnią w tworzeniu nowych produktów była chęć kreowania czegoś co przyniesie ludziom szczęście i ułatwi życie. Jak sama mówi, u podstaw jej sukcesu leży połączenie talentu, ciężkiej pracy i wytrwałości. Jest tym samym silnym wzorem do naśladowania dla kobiet w każdym wieku pokazując jak dużo można zyskać wykazując się sprytem i nowoczesnym myśleniem.

Uczyć się od Lori Greiner możemy dzięki jej książce Wymyśl, sprzedaj, zarób! wydanej w 2014 roku. W niej autorka bardzo chętnie dzieli się swoją osobistą historią, zdradzając kulisy swojego sposobu dojścia do sukcesu. Z ręką na sercu mogę przyznać, że pozycja Lori to bardzo praktyczny i konkretny przewodnik, w którym krok po kroku poznajemy proces od wymyślenia nowego produktu po wprowadzenie go na rynek a następnie udoskonalanie.

Kim Kiyosaki

Kiedy Kim (ówcześnie Meyer) Kiyosaki opuściła dom w Oregonie i z odwagą przeprowadziła się na Hawaje, aby studiować, nie miała pojęcia, że przeprowadzka do raju na wyspie zmieni jej życie pod każdym względem. Początkowo planowała ukończyć szkołę, zdobyć pracę i rozpocząć stopniową wspinaczkę na szczyt jakiejś korporacyjnej drabiny. Swoją karierę rozpoczęła w Honolulu jako pracownik magazynu biznesowego. Choć praca dla lokalnego biznesu dała jej to możliwość przyzwyczajenia się do idei własności, inwestycji i bycia własnym szefem to czuła, że bycie pracownikiem nie było jej marzeniem. To nie doprowadziło jej tam, gdzie chciała i czuła, że musi być coś więcej. Postanowiła założyć własny biznes odzieżowy, który stopniowo stał się wielomilionową korporacją z dystrybucją w Stanach Zjednoczonych. W między czasie poznała swojego przyszłego męża Roberta Kiyosaki, z którym w 1989 roku założyła firmę zajmującą się inwestowaniem w nieruchomości. I choć rozkręcenie tego biznesu zajęło im kilka lat to dzięki uporowi i ciężkiej pracy stała się odnoszącym sukcesy inwestorem w nieruchomości.

Dziś Kim Kiyosaki to znana na całym świecie mówczyni, pisarka, przedsiębiorca. Szerzy swoją misję edukowania kobiet na temat znaczenia umiejętności finansowych, wolności i niezależności poprzez budowanie społeczności Rich Woman. W swojej książce Bogata kobieta uczy płeć piękną, jak osiągnąć wolność finansową poprzez inwestowanie i kontrolę nad ich finansową przyszłością. Pokazuje jak ważne jest zdrowe podejście do pieniędzy i otwarta rozmowa na ich temat.

Laura Vanderkam

Laura Vanderkam to z pozoru zwykła kobieta mieszkająca na obrzeżach Filadelfii z mężem i pięciorgiem dzieci. Wyróżnią ją jednak to, że zamiast narzekać na ciągły brak czasu jak większość kobiet w jej sytuacji woli obalać ten mit edukując innych w temacie zarządzania czasem i produktywności. Prowadzi podcast Przed śniadaniem każdego dnia rano, który zawiera wskazówki dotyczące efektywnego wykorzystywania każdej ze 168 godzin w tygodniu. Pomaga ludziom spędzać więcej czasu na tym, co ważne, a mniej na tym, co nie ważne. Wiele kobiet uważa, że przy równoczesnym prowadzeniu biznesu i domu są zbyt zajęte, aby mieć czas na dodatkowe aktywności. Aby sprawdzić prawdziwość tego przekonania, Laura Vanderkam analizuje sposoby, w jakie profesjonalne kobiety skutecznie równoważą czas wolny i pracę. Swoimi wnioskami dzieli się ze zwykłymi ludźmi za pomocą książek, których jest autorką m.in. Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem. Laura w ten sposób podważa mit, że w tygodniu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby pracujący przedsiębiorcy mogli żyć szczęśliwym, zrównoważonym i produktywnym życiem.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl