Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

5 książek na początek Twojej zmiany, które oderwą Cię od tematu wirusa i kryzysu 0
5 książek na początek Twojej zmiany, które oderwą Cię od tematu wirusa i kryzysu

Ostatnie tygodnie to znów szum medialny i pandemia strachu wokół koronawirusa. Dosłownie wszędzie straszą kryzysem, załamaniem gospodarczym i recesją. Szkoły pozamykane, biznesy zawieszone, najwyższa inflacja w UE - jak się czujesz kiedy to wszystko słyszysz? Motywuje Cię to? Poprawia Twoje samopoczucie? Myślę, że nie.

Zachęcam Cię w takim razie do oderwania się od tego i skupienia uwagi na wartościowych książkach, które pozytywnie wpłyną na Ciebie oraz Twój biznes i nie będziesz myślał o tym jak przetrwać, ale jak się rozwijać.

1. Reisefieber - Jan M. Fijor

Reisefieber - podróże Janka Fiora

Według podstawowego, dosłownego znaczenia słowo reisefieber przekładając z niemieckiego będzie oznaczało gorączkę podróżną - reise jako podróż, fieber jako gorączka. Owa gorączka definiowana jest jako strach, lęk przed podróżą.

Autora książki chyba nie muszę przedstawiać. Jan Fijor, założyciel wydawnictwa Fijor Publishing, wybitny publicysta, który prowadzi obecnie blog Milion Plus. Janek z pasją opisuje w książce swoje niezwykłe przygody podczas wyprawy po Ameryce Południowej. Przedstawia czytelnikowi nie tylko ciekawostki ze swojego życia, ale również polityczną sytuację odwiedzanych przez siebie państw. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat sprawa wolności lub jej braku w tamtym regionie była jedną z najważniejszych rzeczy. Autor w trakcie swoich podróży, niejednokrotnie znajdował się w samym sercu walki o tą wolność. Jak sam pisze, spotkanie z aligatorem, skorpionem czy silnym wodospadem to pestka w porównaniu do ryzyka, jakie niesie ze sobą spotkanie z ukrywającym się przywódcą rewolty Indian, peruwiańskim prokuratorem ścigającym bandytów spod znaku Sendero Luminoso czy przekupnym sędzią meksykańskim. Najniebezpieczniejsze są bowiem kontakty z ludźmi.

Książka to ukłon w stronę wielbicieli wojaży, mocnych wrażeń oraz dobrego humoru. Wpisuje się w polski nurt podróżniczo - reporterski, którego przykładami są Kapuściński, Cejrowski, Fidler. Przede wszystkim jednak polecam ją każdemu, kto kocha wolność, gdyż to właśnie walka o nią jest czystą kwintesencją publikacji.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ https://ksiegibarneja.pl/Reisefieber

2. Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie

Jak przestać się martwić i zacząć żyć - światowej sławy poradnik

Właśnie! Jak przestać się martwić i zacząć żyć? Wiele osób Pomyśl sobie, ile czasu w życiu tracisz na zbędne zamartwianie się i wróżenie negatywnych scenariuszy. Zastanów się, gdybyś wszystkie te momenty zamienił na myślenie o tym co możesz zrobić aby się rozwinąć, poprawić jakość swojego życia?

Proponuję Ci zatem sięgnąć po pozycję Dale Carnegie, która szeroko opowie Ci o zmianie swojego nastawienia poprzez szereg praktycznych zasad, tak bardzo ponadczasowych w naszym zabieganym świecie. Zwłaszcza teraz, gdy przyszło nam funkcjonować w dziwnych czasach zarazy.

Autor już na wstępie definiuje nieustanne zamartwianie się jako nałóg, któremu z lubością oddają się miliony osób na całym świecie. Myślę, że Jak przestać się martwić i zacząć żyć to książka, która daje porządnego powera do działania. Choć nie ma w sobie nic odkrywczego to jest to jej zaleta, bo najlepsze sposoby to stare, sprawdzone sposoby. Znajdziesz w niej liczne przykłady, które dają do myślenia. Dojdziesz do wniosku, że przecież nie jest tak źle, jesteśmy szczęśliwi tylko tego nie dostrzegamy. Nie jest to pozycja z serii "uwierz w siebie a wszystko będzie ok". Autor namawia do pracy nad sobą i swoimi myślami. Gwarantuję Ci, że po lekturze tej pozycji wyeliminujesz od razu około 50% biznesowych zmartwień bo po prostu dostrzeżesz, że nie ma sensu się nimi dołować.

Zamartwianie się niszczy całą radość życia. Polecam więc tą publikację, zwłaszcza w obecym czasie, osobom, którym strach nie pozwala cieszyć się drobnymi, codziennymi przyjemnościami.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ https://ksiegibarneja.pl/Jak-przestac-sie-martwic-i-zaczac-zyc

3. 4 godzinny tydzień pracy - Tim Ferriss

4 godzinny tydzień pracy - bestseller tima ferrisa

Są dwie szkoły dotyczące książek, które mają zmienić Twoje życie.

Jedna głosi, że wszystko to jedna wielka mistyfikacja i próba sprzedania kolejnego kursu czy książki. Kupujemy je tak naprawdę, by poprawić sobie humor i troszkę pomarzyć o tym, jak to niesamowicie by było leżeć pod palmą, popijać drinki i żyć z lawiny odsetek robionych przez nasze mądre inwestycje.

Druga szkoła to ta bardziej optymistyczna – nawet jeśli nie trafimy pod naszą palmę od razu, książka czy materiał szkoleniowy poszerza naszą wiedzę, inspiruje do osiągania nowych celów i daje nam pożywkę do rozwoju, a to przecież cenniejsze niż złoto.

Co możecie znaleźć w Pozycji Ferrisa? Podam dwa najważniejsze konkrety:

● Bardzo dobre omówienie zasady Pareto – czyli słynnego 80-20, wraz z przykładami aplikacji tego podejścia i jego efektami.

● Omówienie zasady Parkinsona – czyli „na zrobienie rzeczy zużyjesz tyle czasu, ile sobie na nią dasz” - proste i genialne. Znowu z praktyczną, życiową aplikacją i detalami.

Te dwa kawałki to jądro całej książki – smakowite kilkadziesiąt stron, które zmieniają całą optykę na pracę. Poza nimi znajdziecie w niej sporo przykładów, kawałków z inspiracjami i praktycznych porad, które niestety nieraz wydają się bardziej pasować do USA niż Polski, ale wciąż książkę tę czyta się nie dla nich, a dla najważniejszego – odwrócenia dogmatu harówki jako sensu i celu życia. Rewizji tego, czym jest produktywność i po co się starać. Oraz kiedy nie ma sensu się starać.

ZOBACZ KSIĄŻKE https://ksiegibarneja.pl/4-godzinny-tydzien-pracy

4. Tai-Pan - James Clavell

tai pan

Pozycja Clavella to powieść historyczna, której akcja ma miejsce podczas wojen opiumowych. Autor - orientalista, zafascynowany kulturą i obyczajami ludzi Dalekiego Wschodu, tworzy opowieść o początkach ekspansji Hongkongu przez Brytyjczyków, który stał się kluczową bazą handlową z Chinami.

Clavell kreuje niezwykle ciekawy świat z wyrazistymi postaciami, kapitalnymi dialogami i specyficzną dawką brytyjskiego humoru. Intrygi i zagrywki polityczne zaprezentowane w książce są na bardzo wysokim poziomie. Autor znakomicie przedstawia zderzenia skrajnie różnych kultur i światopoglądów.

Książka dotyka ciekawego problemu, ponieważ mówi o wojnach, ale skupia się na wojnach handlowych i pokazuje wyzwania, jakie czekają na przedsiębiorców i handlarzy. Pozycja wybitnie ukazuje, że KAŻDY - naprawdę każdy bohater - ma swoje cele, marzenia, pragnienia i zrobi wszystko, aby je osiągnąć.

Czytając Tai-Pan będziesz uczestnikiem wielkiej przygody i przeniesiesz się w specyficzny klimat tamtych czasów. Dzięki mistrzowskiemu konstruowaniu akcji przez Clavella świetnie się ją czyta i chce się wiedzieć, co się wydarzy w następnym rozdziale.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ https://ksiegibarneja.pl/tai-pan-james-clavell

5. Podróże z sensem - Michał Sikorski

Michał Sikorski - bloger, youtuber i podróżnik, autor książki Podróże z sensem

Nasz artykuł rozpoczęła książka podróżnicza i zamknie ją również pozycja o tej tematyce.

Michał Sikorski to młody podróżnik, z wykształcenia socjolog, który od 2015 roku prowadzi kanał na YouTube zdobywający coraz większą popularność, na którym dzieli się swoimi przemyśleniami i inspiruje innych do działania.

Książka Podróże z sensem to szczera opowieść podróżniczo - filozoficzno - autobiograficzna o dojrzewaniu, miłości, wolności, szczęściu i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi w czasach nieograniczonych wyborów. Autor opowiada o wyprawach do Tajlandii, Filipin, Białorusi i Ukrainy, podczas których zachęca do wejścia w głąb siebie i poznania siebie samego. Dzieli się swoimi doświadczeniami, pokazuje jakie uniwersalne, życiowe wnioski wyciągnął z przeżytych sytuacji i jak bardzo, pod ich wpływem, zmieniło się jego życie. Odkrywając nowe kraje uczył się tego czym jest szczęście, jak pokonywać swoje ograniczenia, oraz jak być zdecydowanym gdy bezustannie wyłaniają się nowe możliwości.

W publikacji Michała Sikorskiego czuć jego duszę i autentyczność. Nie jest to książka dla szerokiej publiki, ale jak już trafi w odpowiednie ręce to potrafi zdziałać cuda. Zdecydowanie polecam.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ https://ksiegibarneja.pl/Podroze-z-sensem-Michal-Sikorski

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl