Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

6 przedsiębiorczych książek dla dzieci 0
6 przedsiębiorczych książek dla dzieci

Podobno dzieci, które uczą się o oszczędzaniu, budżetowaniu i inwestowaniu od najmłodszych lat, mają większe szanse na sukces finansowy w dorosłym życiu, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 👧📚🧒przygotowaliśmy zestawienie 6 przedsiębiorczych książek dla dzieci 👇

 

W WIEKU PRZEDSZKOLNYM 👧 🧒

"Leśna Spółka Wiewióra Albina" 🐿

Książka przedstawia młodego wiewióra, który wchodzi w dorosłe życie i po raz pierwszy samodzielnie musi stawić czoło srogiej zimie. Autor posługując się prostym i barwnym językiem opisuje jego zmagania, którym musi podołać. Dla młodych czytelników, będzie to lekcja prawdziwej przedsiębiorczości i gospodarności.

Kliknij tutaj by zobaczyć książkę.

"Finansowe przygody bobra Antosia" 🦦

Bóbr Antoś, dzięki opowieściom swojego Dziadka i doświadczeniom Taty poznaje tajemniczy świat pracy, pieniędzy i interesów. Dowiaduje się dlaczego trzeba pracować i jaka jest wartość pracy, czym różni się praca na etacie od własnej, co to niezależność finansowa.

Kliknij tutaj by zobaczyć książkę.

W WIEKU SZKOLNYM 👦🎒👱‍♀️

"Nasz pieniądz Bitcoin" 🤝

Dzieci mieszkające w Bitkowicach wymieniają się rozmaitymi przedmiotami oraz usługami. W końcu dostrzegają, że potrzebują narzędzia, dzięki któremu mogłyby handlować ze sobą w łatwiejszy i wygodniejszy sposób. Podczas gdy one eksperymentują z różnymi formami pieniądza, do miasteczka wprowadza się tajemniczy chłopiec, który proponuje im zupełnie nowe rozwiązanie…

Kliknij tutaj by zobaczyć książkę.

"Kot Biznesik" 🐱

Opowieść o przedsiębiorczym kocie, który odkrywa, że praca u kogoś nie jest jedynym sposobem na zdobywanie niezbędnych do życia ryb, które można wymienić na czekoladę, buty czy grę komputerową. W trakcie swoich poszukiwań pomysłu na biznes poznaje innych kocich biznesmentów, którzy uczą go, jak zmienić dotychczasowe życie i stać się samodzielnym właścicielem firmy.

W książce zostały zawarte złote myśli takich osobistości, jak: Warren Buffett, Henry Ford, John D Rockefeller, Thomas Edison czy Robert Kiyosaki.

Kliknij tutaj by zobaczyć książkę.

"Mrowisko" 🐜

Akcja opowieści dla przyszłych przedsiębiorców rozgrywa się w królestwie mrówek. Na każdej stronie tej poruszającej powieści natraficie na tajemnicze wyzwania i losy towarzyszące budowie Mrowiska, siedziby dzielnego narodu mrówek. To niezwykle wciągająca powieść o losach mrówki Bak. W mrowisku pojawiają się m.in. takie zagadnienia, jak praca i zapłata, podział pracy, pożyczki, system finansowy.

Kliknij tutaj by zobaczyć książkę.

"Jak powstaje bogactwo i kiedy nie powstaje" 🤯

Edukacyjny komiks, dzięki któremu dzieci i młodzież w sposób pouczający, dowcipny i ciekawy poznają zasady ekonomii i przekonają się, że ta dziedzina wcale nie musi być taka trudna i nudna. Ciekawostką jest to, że autor tego komiksu jest amerykańskim ekonomistą polskiego pochodzenia!

Kliknij tutaj by zobaczyć książkę.

Kliknij tutaj by sprawdzić pozostałe książki dla dzieci i młodzieży.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl