Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

Dziecięca ciekawość 0
Dziecięca ciekawość

Całkiem niedawno oglądaliśmy na YouTube krótki film opublikowany przez Michała Sikorskiego dotyczący odkrywania w sobie dziecięcej ciekawości. 

Michał poruszył bardzo ważny według nas temat utraty przez dorosłych zainteresowania otaczającą rzeczywistością. Czy nie jest tak, że przeżywany życie nie kontemplując tego co nas otacza? Jako dorośli zatracamy tą prostotę myślenia, którą charakteryzują się dzieci. Przestajemy pytać, przestajemy dostrzegać świat, który jest wokół nas, przestajemy zastanawiać się nad nim. A przecież właśnie od tego dziecko rozpoczyna proces zdobywania wiedzy oraz doświadczania! Mali ludzie dociekają odpowiedzi w codzienności, w najprostszych rzeczach i to jest cudowne! Dzięki temu są w stanie ujrzeć piękno w najbardziej banalnej sprawie. Dzięki temu mają otwarty umysł i są ciekawe świata, który jest interesujący. Odbierają bodźce, które my dorośli całkowicie pomijamy. 

Zgadzamy się z Michałem w pełni z tym co zauważył. Jednocześnie nawołujemy - nie odsuwajmy się od otaczającego nas świata, nie pomijajmy go, bądźmy ciekawi, zadziwiajmy nim! Pozwoli nam to na prawdę spojrzeć na trudne życiowe sprawy w prosty sposób. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu https://youtu.be/dCOssDALvW8

oraz do przeczytania książki Michała wydanej przez niego samego 😊 znajdziecie ją w naszych Księgach Barneja: Przewodnik Po Rzeczywistości

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl