Szybka wysyłka 24h

DARMOWE ZWROTY 365 DNI

Bezpieczne płatności

8️ książek, które rozwiną przedsiębiorcze myślenie u dziecka 0
8️ książek, które rozwiną przedsiębiorcze myślenie u dziecka

Przedsiębiorczości powinniśmy uczyć dzieci już od przedszkola

Nie należy zwlekać z podjęciem odpowiednich działań o finansowej socjalizacji dziecka, niezależnie od tego w jakim wieku jest. Jak wiadomo w polskich szkołach edukacja finansowa wprowadzana jest dopiero w liceum, kiedy uczniowie przytłoczeni nadmiarem innych lekcji, traktują podstawy przedsiębiorczości jako przedmiot "do zaliczenia". Dlatego, uważamy, że lepiej wziąć sprawy w swoje ręce. Należy jednak pamiętać, że wszystkie działania mające na celu wykształcenie w dziecku ducha przedsiębiorczości powinny być dostosowane do jego wieku poziomu rozwoju, a także zainteresowania tematem.

Tu z pomocą przychodzimy my - Księgi Barneja i prezentujemy Ci nasze zestawy dla młodego przedsiębiorcy. Książki podzieliliśmy według czterech kategorii, uwzględniając poziom edukacji dziecka.

1️⃣ Dzieci w wieku przedszkolnym

"Leśna Spółka Wiewióra Albina"
Książka przedstawia młodego wiewióra, który wchodzi w dorosłe życie i po raz pierwszy samodzielnie musi stawić czoło srogiej zimie. Autor posługując się prostym i barwnym językiem opisuje jego zmagania, którym musi podołać. Dla młodych czytelników, będzie to lekcja prawdziwej przedsiębiorczości i gospodarności.

"Kot Biznesik"
Bohaterem książki jest Kot Biznesik, który zaraz po zakończeniu szkolnej edukacji, udaje się do pracy na łowisku Pana Etata. Jak szybko zauważa, nie jest łatwo utrzymać się ze zgromadzonych w ten sposób ryb. Opowieść ma za zadanie promowanie przedsiębiorczości zamiast biernej postawy etatowca.


2️⃣ Dzieci w wieku szkolnym, klasy 1-3

„Bliźnięta Tuttle poznają prawo”
Książka stanowi jedną z najważniejszych książek myśli wolnościowej w historii. W „Prawie” znajduje się opis roli państwa i to, czym jest prawdziwe prawo. Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników.

"Julek i dziura w budżecie"
To książka, z której Twoje dziecko dowie się więcej o wartości pieniądza, planowaniu wydatków, oszczędzaniu czy odróżnianiu potrzeb od zachcianek. Pozna pojęcia takie jak rata kredytu, budżet domowy, wolny rynek, popyt i podaż. Książka w lekki i przyjazny sposób porusza również ważne dla dzieci tematy, takie jak przyjaźń, odpowiedzialność, zazdrość wśród rówieśników.

 

3️⃣ Dzieci w wieku szkolnym, klasy 4-8

"Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie"
To NIE typowa książka do czytania, a Twój osobisty przewodnik w rozwoju osobistym, w którym znajdziesz zebrane ćwiczenia, które pomogą Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie. Książka zawierająca, aż 125 zadań może być świetną zabawą, jak i narzędziem do rozwijania siebie, gdyż wiele zadań kończy się pytaniami dającymi pole do przemyśleń i refleksji.

"Jak powstaje bogactwo a kiedy nie powstaje"
Komiks przedstawia zasady ekonomii w sposób pouczający, dowcipny, przystępny, a przede wszystkim interesujący i mądry. Komiczna i alegoryczna fabuła książki Schiffa sprawia, że czyta się ją jednym tchem i chętnie do niej wraca, zwłaszcza w chwilach zawirowań gospodarczych, takich jak choćby obecne.


4️⃣ Książki dla licealistów

"Biznes ci ucieka"
Książka jest zapisem doświadczeń, refleksji, spostrzeżeń i najważniejszych, cennych lekcji, jakie autor odebrał od życia na przestrzeni lat. Jest przeznaczona dla osób, które chcą wybić się z dotychczasowych torów myślenia i zobaczyć biznes, podróże oraz inne aspekty życia z innej, prostszej strony.

"Od nędzy do pieniędzy"
Książka przedstawia historię polskiego emigranta, który ze wsi wyrusza do Ameryki, pokazując co to znaczy być tak naprawdę upartym i wytrwałym, w życiu i biznesie. Autor przedstawia wiele autentycznych faktów na temat wprowadzania nowych firm na giełdę. Książka opowiada również o tym, jaka jest droga powstawania nowych produktów w warunkach amerykańskich.

Mamy nadzieję, że nasze zestawy dla młodego przedsiębiorcy przypadły Ci do gustu. Oczywiście w naszym asortymencie znajdziesz jeszcze więcej książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl