Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Nie mam czasu na szkołę! Edukacja domowa okiem Julii Wojtkowiak 0
Nie mam czasu na szkołę! Edukacja domowa okiem Julii Wojtkowiak

Jakiś czas temu przekazaliśmy Julii Wojtkowiak książkę Wiesława Stebnickiego "Edukacja domowa. Edukacja przyszłości". Julka ma 14 lat i od 4 lat jest w edukacji domowej. Z autopsji więc wie, że ta forma nauki jest jedyną słuszną drogą dla każdego małego człowieka. Teraz Julka dzieli się z nami swoimi przemyśleniami towarzyszącymi jej podczas czytania książki. Zobaczcie sami:

“Każdy z nas posiada wewnętrzne drzwi z klamką od środka i tylko my sami możemy je otworzyć.” Tylko my sami możemy zdecydować jakimi ludźmi jesteśmy. Wiele zdarzeń z zewnątrz może na nas wpływać, ale tylko my sami możemy zdecydować czy zdarzenia te wpłynęły na nas dobrze czy źle oraz czy je przyjmiemy, czy odrzucimy.

“Niektóre dzieci nie chcą się uczyć.”...lub nie potrafią, lub nie mają siły, lub nie mają motywacji, lub się im nie chce, lub nie widzą w tym przyjemności...To się dzieje z wielu powodów, praktycznie jest nieskończoność powodów dlaczego dziecko nie chce się uczyć. Trzeba sobie wtedy zadać pytania: Dlaczego? Co mogło wpłynąć źle na moje dziecko? Co zostało zrobione źle? Zapytaj dziecko, pomyśl, przekonaj się! Otóż nie ma sytuacji bez wyjścia, wystarczy poszukać wyjścia z sytuacji. Próbować, a jeśli nic się nie zmienia zostawić jedną rzecz, spróbować kolejnej. I kolejnej. I kolejnej. Aż znajdziesz wyjście z sytuacji, a uwierz mi, znajdziesz je szybciej niż ci się wydaje.

“Można doprowadzić konia do wodopoju, ale nie można zmusić go do picia...Zwłaszcza z brudnego wiadra.” Po co jest nauka, szkoła, edukacja? Po to, żeby dzieciom żyło się lepiej. W przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Większość dzieci uważa tą przeszłość i teraźniejszość za zmarnowany czas, jeśli chodzi o szkołę, więc może trzeba się zastanowić czy dzieciom będzie się faktycznie przez to lepiej żyło w przyszłości. W każdym razie stworzono szkołę, naukę, edukację po to, aby dzieciom żyło się lepiej. Więc jaki sens ma zmuszanie ich do tego? Gdy zmusicie, nikt z tego nic wielkiego nie wyniesie. Za to gdy zachęcicie zaczną się dziać cuda. I dziecko i dorosły...wszyscy będą szczęśliwi! Drogi rodzicu, jeśli chcesz zachęcić dziecko do nauki, znajdź taki sposób na naukę, który będzie odpowiadał wszystkim zainteresowaniom twojego dziecka. Książki, podręczniki, programy, strony, aplikacje, gazety, artykuły, internet, zdjęcia, grafiki, gif’y, filmy, teksty, blogi, miejsca, podróże, warsztaty, zajęcia, wykłady, gry komputerowe, gry planszowe, ciekawi ludzie, rozmowy....cały świat! Możesz znaleźć wszystko na każdy temat, jeśli tylko dobrze poszukasz. Masz do dyspozycji cały świat! Zacznij korzystać, spełniać marzenia i bądź szczęśliwym człowiekiem!

“Przecież każde z dzieci jest unikalne. Ono to czuje. Chce wyrazić swój indywidualizm. Przeciwstawia się standaryzacji i uniformizacji. Po prostu chce być sobą” Każde dziecko jest inne. Wiele dorosłych jest takich samych. Jak to się dzieje? Na świecie bez szkół każde dziecko mogłoby swobodnie dorastać pod okiem matki, z najbliższymi dziecku osobami. Dzięki temu dziecko urodzone z najbardziej nadzwyczajnymi zdolnościami potrafiłoby je wykorzystać. Bo każdy człowiek ma w sobie ukryte zdolności. Sęk w tym, aby nauczyć się je odnajdywać i wykorzystywać. Szkoła uczy dzieci, aby byli tacy jak wszyscy, nie wyróżniali się. Gdyby dziećmi nie rządziło państwo, tylko jego rodzice oraz on sam, na świecie nie byłoby dwóch takich samych osób i żaden “inny” człowiek nie musiałby się czuć nienormalny.

KUP TERAZ!

czytaj całość »
Przygotowania przedślubne MUST HAVE! 0
Przygotowania przedślubne MUST HAVE!

Zastanawiasz się jak zaprojektować zaproszenia ślubne? Nie wiesz co powinno znaleźć się w weselnym menu? Jak z głową wybrać suknię? I jak nie dać się zwariować w tym szalonym dniu? :) Każda przyszła Panna Młoda musi znać odpowiedzi na te pytania!♥ Najnowsze trendy i pomysły znajdziesz w kompletnym przewodniku po organizacji ślubu i wesela! <3

czytaj całość »
Reisefieber zaprasza Cię do wielkiego świata 0
Reisefieber zaprasza Cię do wielkiego świata

Reisefieber! Rewelacyjna książka!

Znając właścicieli księgarni byłem przekonany, że biorę do ręki pozycję z gatunku ekonomicznego, biznesowego - a tu zaskoczenie! Książka, którą dostałem, to powieść opisująca wyprawy Jana M. Fijora głównie do Ameryki Południowej, gdzie jak sam autor podkreśla, poznawał dany kraj poprzez ludzi, z którymi się zetknął, a nie tylko miejsca, które odwiedził. Dzięki temu doświadczał prawdziwego życia i obyczajów danego kraju.

Jan M. Fijor opisuje spotkania z ludźmi w Meksyku, w Argentynie, Panamie - gdzie próbuje wyciągnąć swojego przyjaciela z więzienia.

Autora od dawna ciągnęło w wielki świat ale żyjąc w czasach komuny nie miał takich możliwości. Wielokrotne starania o paszport, w końcu się udało!


KUP TERAZ!

czytaj całość »
Finansowe Wiersze - Recenzja książki dla dzieci 0
Finansowe Wiersze - Recenzja książki dla dzieci

Ręka do góry kto z Was kiedykolwiek rozmawiał z dzieckiem (niekoniecznie swoim) na temat pieniędzy? Tylko nie na zasadzie “nie kupię ci tej zabawki bo jest za droga” lecz podchodząc do zagadnienia poważnie, z pełną świadomością czym dla dziecka jest pieniądz i co dla niego w ogóle oznacza “za droga”?

Myślę sobie, że temat pieniędzy w wychowaniu dzieci to trochę temat tabu. Oczywiście, jest on obecny w ich życiu - na początku bawią się w sklep używając plastikowych monet, później w szkole poznają prawdziwe banknoty i uczą się na nich liczenia. Zastanówmy się jednak czy proces ten można nazwać pełną edukacją finansową? Czy rozmawiamy z dziećmi skąd się biorą pieniądze, jak je zarobić, jak nimi zarządzać, szanować, wydawać, oszczędzać, inwestować?
Unikamy tych tematów, bo są trudne i skomplikowane, zwłaszcza do wytłumaczenia 6-letniemu przedszkolakowi. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że im wcześniej zaczniemy wpajać wartość pieniądza dziecku, im wcześniej temat finansów będzie obecny w jego życiu, tym szybciej to zaprocentuje w przyszłości i ukształtuje w nim właściwe nawyki i umiejętności.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty) już od 190,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl